Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macskát ajánlotto...

Milyen fajta macskát ajánlottok ha azt szeretném hogy dorombolós és bújós legyen,illetve ragaszkodó tehát igényelje a társaságomat meg figyelmemet?

Figyelt kérdés

Eddig amilyeneket láttam ismerösöknél vagy hallottam róluk nem igazán tetszettek, max akkor bújnak egy pillanatra a gazdáik szerint ha etetés előtt vannak, illetve hetente egyszer lehet pár percig megsimogatni utána már a macskát zavarja, a nap nagyrészében megcsak fekszenek és kb leszarják a gazdájukat, és hát elég ostobák is nevükre nem hallgatnak meg alaptermészetük is az és számukra nem is létezik a gazda, való igaz szépek meg csendesek de ennyi.


Én egy dörgölözős dorombolós bújós cicát szeretnék de nem tudom melyik fajtára jellemző ha fajta kérdése e egyáltalán,amely igényli a foglalkozást illetve szeret ölembe ugrani stb.



2021. jan. 11. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a macska szemelyiségétől függ általában.
2021. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A ragdoll általában igazi bújós cica:)
2021. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Az élőlények nem így működnek.
2021. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapítványtól fogadj örökbe cicát, ahol idigazdiknál vannak - ők elég jól kiismerik a cicákat, tudnak így tanácsot adni, hogy ki az, aki bújósabb.

Nálunk az egyik macska antiszoc, a másikat direkt úgy kerestük, hogy emberszerető legyen. Őt lehet is nyüstölni, bírja :)

2021. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan, ahogy az előző válaszoló írja. Én is macskamentőktől fogadtam örökbe cicát, ideiglenes gazditól. A neten mindenre kiterjedő leírást mellékelnek az állatkákhoz, én az alapján választottam és jól tettem. A cica olyan tündéri, ahogy leírták.

Pl. innen kereshetsz, én is itt találtam:

[link]

2021. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, itt találtunk egymásra kb. 8 évvel ezelőtt:

[link]

2021. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tehát létezne hogy a macskáknak van személyiségük fajtától függetlenül?
2021. jan. 11. 19:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, ez megkérdőjelezhetetlen tény.
2021. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, persze, hogy minden macska más. Két benti cicusunk van és kb hetente változtatják a személyiségüket :D Egyszer bújósabbak, aztán kevésbé. Persze én nem értek egyet azzal, hogy nem hallgatnának a nevükre. Nekem is és a férjemnek is jön mindkettő, ha szólunk nekik, etetés időtől függetlenül.


Egyébként nagyon könnyen hozzászoknak dolgokhoz, pl. etetés ideje, játék ideje, alvásidő. Tehát szerintem nekik is fontos a rendszer a kis életükben. Ha sok időt foglalkozol velük, akkor is előfordul, hogy épp nincs kedve az öledben lenni például, de nálunk kb ahányszor megsimizzük őket, mindig dorombolnak, "lökik" a kis fejüket nekünk, ezzel jelezve, hogy igénylik a szeretetet.

2021. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6-os gratulálok egyébként a cicához. Illetve köszönöm hogy felhívtad a figyelmet örökbefogadás lehetöségére,amellyel könnyen találhatok számomra megfelelö személyiségü macskát. Plussz nehéz szivvel tudnék venni macskát ha ennyire sok árva gazdátlan van
2021. jan. 12. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!