Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik tenyésztő adja a...

Melyik tenyésztő adja a legjobb áron a maine coon cicákat?

Figyelt kérdés
Nézegettem tenyésztőket, de egyik oldalon sincs kint az áruk. Régi álmom egy ilyen fajtájú cica. Úgy olvastam, hogy van tenyésztő (nem szaporító), aki már 80 ezerért odaadja, van, aki 120 ezerért. Nem szeretnék versenyre menni vele meg semmi ilyesmi, csak itthonra szeretném társnak, úgyhogy nem szükséges hiperszuper királyi vérvonalú maine coon :D. Melyik tenyésztőnél lehet a legolcsóbban beszerezni egy ilyen kiscicát? És az mennyi?:)

#tenyésztő #Maine Coon #Maine coon tenyészet #Maine coon tenyésztő
2021. márc. 14. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

80-ért eddig csak szapisat láttam, legolcsóbban 120ért vannak törzskönyvesek startaprón

Facebookos csoportokban írj ki cica kereső posztot, lehet találsz olcsóbban is

2021. márc. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a main coon minimum ára 120ezer és 180ezertől kezdődnek a díjnyertes szülők kölykei.
2021. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

legolcsóbbat lehet 80-120 ezerért is, igen. csak nem érdemes. és nem a kinézet miatt, hanem azért, mert ha kiszámolod, ha jó kaját eszik egy kölyök (+az anyukája), akkor az eleve ilyen 20 ezer, az alom, amit elhasznál még a tenyészetben (12 hetes korig ugye ott nevelkedik) az kb 5, a törzskönyv 10, az oltások 15-20, a chip 5 (ezek kötelezőek!), egy jó tenyésztő teszteli az állatokat, anyu+apu tesztjei 10-20k, anyut ultrahangra hordja vemhesség alatt 2-3x, az 10-15 ezer. ez így eleve 75 ezer, és akkor ez egy igen szűkre szabott keret. így kb olyan 120 ezer körül kellene adnia a macsekot, hogy a tenyészetet fenn tudja tartani, az árát visszahozza. na most ha erre ráteszed az áfát, akkor az már 160, és itt a tenyésztő még nem keresett rajta semmit. tehát drága előállítani egy kölyköt. ennek okán ilyen 150-200 ezer alatt nem érdemes venni, mert nem lesz egészséges. ez a legeslegolcsóbb ár, ez alá nem érdemes menni, ha nem akarod elveszteni hamar a bundás barátodat:(

mi a cicust 230 ezerért vettük, mindenestül (oltás, chip, törzskönyv, stb). igaz, az ország egyik legjobb tenyésztőjétől, ahol nagyon odafigyelnek mindenre (az meg már tényleg csak ráadás, hogy festői szépségű macska, ha nem lenne covid, akkor gondolkodnék kiállításban is). ja, és persze: mivel a tenyésztő sokat foglalkozott vele, ezért kedves, aranyos, bújós, szereti, ha simogatják. na, ha ez kimarad, akkor az probléma lehet még sajnos :(

2022. márc. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!