Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb spot on...

Melyik a legjobb spot on kullancs ellen? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Van olyan is, ami arra jó, hogy ne menjen bele/rá, vagy csak olyan, ami megakadályozza, hogy megfertőződjön, ha már belement?

2021. ápr. 1. 19:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én strong hold-al csepegtetem, de mégis találtam már benne kettőt, plusz a bundáján is rendszeresen van, amit leszedek, mielőtt belemenne. Sajnos a házba is behozza így a bundáján a kullancsot, már az ágytakaróról is szedtem le vígan mászkáló kullancsot :(
2021. ápr. 1. 19:58
 2/12 anonim válasza:
100%
Nekünk semmi sem vált be sajnos.
2021. ápr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Frontline.
2021. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen hasznosabb az olyan ami megelőzi, hogy rámenjen, mint az ami a testben öli meg.
2021. ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Ezzel egyetértek, tudsz esetleg ilyet?
2021. ápr. 2. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:
A szavaidból azt szűrtem le hogy a macskád kijárkál. Tudni kéne milyen helyekre jár milyen más macskákkal vagy esetleg sündisznóval találkozik. Csomó helyről összeszedheti a bolhát egy macska. Az összes spot-on készítmény csípés útján öl. Tehát a bolhának csípnie kell legalább egyszer, hogy elpusztuljon. Ha nagyon bolhás a környezet, a spot-on nem fog csodákat tenni, mindig rá fog menni az újabb és újabb bolha de elpusztul a csípés után és petéket rakni sem tud. Ha nem túlzottan fertőzött a környezet bolháktól (pl csak a saját kerted), akkor pár hónap alatt a macskád összeszedi őket és elpusztulnak rajta. Ha más idegen macskák, sünik bemászkálnak/laknak a kertben akkor nem fog egyhamar megoldódni a bolha probléma. Nekem is volt hasonló problémám. új házba költöztünk. hoztam magammal egy cicát, amit rendszeresen kezeltem frontline-al és semmi bolhája nem volt. Az új házban az előző lakó igénytelen életmódja miatt tele lett a macska bolhával. Kétségbe voltam esve, hogyan kezeljem a gondot. én akkor váltottam Advantage csepp-re ami elég olcsó a többihez képest. lehet hogy csak az új szernek köszönhetően, vagy pont elkezdtek fogyni a bolhák, de kezdett megoldódni a probléma. viszont tartott vagy 3-4 hónapig.. Szerintem az advantage nem rossz, de kizárólag bolha ellen. Mi most tértünk át bravecto-ra mert gyanús volt h atkák/egyéb élősködők is lehetnek a cicán amire az advantage semmi hatással nincs, viszont így 3x annyiba kerül a havi bolha irtása a macskának. Én személy szerint nem ismerek riasztó hatású spot-on készítményt, csak ilyen szagos nyakörveket (pl bephar) de azt érdemes tudni, hogy a kettő egymással kontraproduktív. a riasztó nyakörv gátolja a spot-on készítmények mechanizmusát. ráadásul, egyetlen sikeres csípés után (ami a riasztó mellett is megtörténhet) egyből jön a peterakás. szóval én azt tanácsolnám, hogy spot-ont használj és legyél türelmesebb...
2021. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm a választ, vár bolhákról szó sem volt, ellenben kullancsról igen :D

Nem bolhás és nem is volt az még soha.

2021. ápr. 4. 20:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Valóban benéztem, bocsi :D remélem valakinek hasznos lesz még az infó :D
2021. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fyprist, Stronghold, Advocate -ezeket szoktuk, sajnos mindegyikről elmondhatom, hogy nem sokat ért, de azért mégis használjuk. Ugyanúgy rájuk másznak a kullancsok, beléjük is fúrják magukat, talán mintha könnyebben ki tudnám szedni őket, lehet hogy elkábulnak a csepptől? Szerintem hetente kellene cseppenteni őket, de az kész vagyon. Csipesz. Az a legjobb. Naponta irtom a szőrükről, bőrükből.

Kinti-benti macskák, én is félek, hogy behozzák a kullancsokat.

2021. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!