Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire segít a jelenlegi...

Mennyire segít a jelenlegi helyzeten az, ha én évente 50 macskát ivartalaníttatok?

Figyelt kérdés
Ehhez nagyon sok ember összefogása kellene, egyedül érnék bármit is?
2021. ápr. 11. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Tökéletesen semmit, mert ideális körülmémyek között minden faj exponenciálisan növeli a számát és ökológiai niche nem marad szabadon. Magyarul amíg van szaporodóképes pár a területen, vagy oda bevándorolhat szaporodóképes pár, akkor be is fog és szaporodni is fog.
2021. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pillér2 ***** válasza:
100%
Falvakban lévő nőstényeknél lenne értelme.
2021. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Hidd el sokat. 50 macska 5 év alatt több ezer macskát szülne. Csak így tovább, mindenki a lehetőségeihez mérten cselekedjen!
2021. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dávid ***** válasza:
82%

Hát ha menhelyen ivartalanítod akkor semmi értelme, mert azok amúgy se szaporodnak.

De pl. Pesten él 6-7 macska a Gellért hegyen, na őket kéne ivartalanítani.

Vagy falvakban 10-15 macska.

Szerintem kezdd el a saját környezetedben, ha szeretnéd.

2021. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, úgy a leg1xűbb, ha ingyen kiscica hirdetésekből hozok el cicákat és 3 hónaposan ivartalanítva lesznek, azután tovább adom őket, ha tudom, ha nem, akkor a helyi menhelyre beviszem őket, mert onnét minden kiscica nagyon hamar elkerül.
2021. ápr. 11. 17:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt írja, hogy majd menhelyre adja a macskákat, ha nem tudja elajándékozni őket.

Ez szép, meg jó dolog, de a menhelyek befogadóképessége is véges. A legtöbb menhely szinte állandóan tele van, magánszemélytől nem is igazán vesznek át macskát olyan módon, ahogy te akarod.

Azért egy próbát biztos megér, de számíts rá, hogy a menhely sem tud minden állatot befogadni.

2021. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok beleszólni, de elég drága dolog, főleg nőstény macskákat ivartalaníttatni. Ha van rá pénzed, akkor csináld, mert 50 macska is sokat számít, ha nem tud szaporodni.
2021. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a kóbor macskák ivartalanítását ajánlanám.
2021. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha segíteni akarsz az ivartalanítással, akkor a TNR programba szállj be, akár magánszemélyként, akár másokkal összefogva.

Ennek az a lényege, hogy a kóbor kolóniák cicáit (elsősorban nőstényeket) befogják, ivartalanítják, majd a lábadozás után visszaengedik.

Utóbbinak főleg az az oka, hogy felnőtt, emberhez kevéssé szokott random cirmost nehéz örökbeadni - esélyesebb cicáktól veszik el a helyet.

Viszont az ivartalanítással a kolónia további népesedését megakadályozod, így a cicák idővel kiöregednek, a kóbor kolónia eltűnhet.

2021. ápr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ismerem ezt a menhelyet, félig sintértelep. A cicák nincsenek itt bezárva, csak az első néhány hétben, aztán ha megszokták, akkor csak szabadon mászkálnak a menhely területén meg ki is tudnak menni az utcába (messze van mindenfélw forgalomtól, kint van a város után ez a hely).
2021. ápr. 11. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!