Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk?

Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Valamelyik szomszéd macskája ideszokott hozzánk, ami teljes mértékben az én hibám, hisz rendszeresen etettem mikor egyszer barátságosan megjelent nálunk. Nem volt éppenséggel sovány, de megszántam. Na már most ez nem is lenne baj csak, hogy vemhes. Ilyen esetben ugye nem nálunk fog megelleni? Ebben nem vagyok biztos, mert szinte mindennap nálunk van. Pihen, eszik, alszik és nem úgy tűnik mintha várnák haza. A szüleim megkérdezték a 3 szomszédot, de mindegyik tagadja hogy az övé lenne a macska. Milyen messzire kóborolhat el? Vagy lehet valaki kidobta? Gondolom egyszerűbb szélnek ereszteni, mint ivartalanítani. A cicát egyébként az egész család szereti, a kutyát is beleértve szóval, ha mégis nálunk ellik le és a kiscicákat ha elajándékozzuk utána megtarthatjuk a macskát?

2021. máj. 3. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont ugyanígy jártunk :D sokat idejárt, sokat meg haza bár senkié se az utcában. A franc se gondolta hogy visszajön fialni ha hasas lesz de biztonságban érezte magát gondolom ezért így döntött. Megtartottuk az almot és ivartalanítottuk az anyát. Azóta is eljár meg visszajár mikor hogy gondolja. Sose lesz teljesen a miénk azt tudjuk. Reggel jön reggelizni van hogy marad a házban egy darabig de utána lelécel, ebédkor, vacsikor visszajön mindig. Egyébként aranyos bújós macska. Télen egész végig itthon volt aztán volt olyan is hogy 2 hónapig nem láttuk. Most itt eszi a fene megint :D de nem bántuk meg hogy ivartalaníttattuk mert legalább nem fial mindenhol, meg ugye nálunk se többet
2021. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Kerdezz meg mindenkit a kornyeken, esetleg tegyel ki plakatokat, hogy talaltatok egy macskat. Ha tovabbra sem jelentkezik erte senki, akkor a tietek.

Viszont en meg most ivartalanitanam, talan meg nem keso, akar jelentkezik a gazda, akar nem. Nem kell tobb felesleges szaporulat. Elhiszem, hogy gondoskodnatok a kicsikrol, de ha hasonlo jo kezekbe kerulnenek, mint ez a macska (kidobtak, nem foglalkoznak vele, hagyjak szaporodni tovabb) akkor jobb, ha inkabb meg se szuletnek.

Es a vemhessegnek,ellesnek is eleg sok kockazata van, mind az anyara, mind a kicsikre nezve.

2021. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha senkié, mindenki tagadja, meg ha nem, akkor is, fogjátok meg és vigyétek el ivartalanításra, még mielőtt szülne!
2021. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is ivartalanítsátok. Jobb lesz neki is, higgyétek el.
2021. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát az a probléma, hogy akkora hasa van, hogy ez már lehetetlen. Az emlői is duzzadtak szerintem már csak pár napja van vissza. A kicsik rendesen mocorognak a hasában. Egészen előző hétig azt hittük, hogy a mögöttünk lakó szomszédé épp ezért is nem léptünk az ügyben. Csak hát kiderült, hogy mégse.

A plakát jó ötlet szerintem megcsináljuk hátha jelentkezik érte a gazda mielőtt ellik.

2021. máj. 3. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a facebookra tegyétek fel, többen látják, hátha csak kiszökött idő előtt, bár valószínűleg egy újabb felelőtlen gazdával állunk szemben, aki nem fog jelentkezni érte direkt sem.
2021. máj. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A gazda nem jelentkezett, viszont valószínűleg beindult az ellés. Mármint véres váladék jött ki a macskából. Béleltem neki kartondobozt de tegnap délután óta nem ellett meg. A dokival tegnap beszéltünk de ma is fel fogjuk hívni. Nagy a baj???
2021. máj. 5. 06:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kap egy szurit, és kijönnek, de az is lehet, hogy császározni kell.

Mindenképp maradj kapcsolatban az orvossal!

2021. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat en meg ma elvinnem orvoshoz, nezzen ra, mert abbol baj nem lehet.
2021. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam szólok, hogy megszülettek a kiscicák. Vicces volt mikor vittük dokihoz alig tudott kitapintani egyet annyira sok volt a magzatvize, és ahhoz képest 4 született. Azt mondta két hónap múlva ivartalanítja, addig az anya legyen a kiscicák mellett.
2021. máj. 11. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!