Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyávoghat azért folyamatosan...

Nyávoghat azért folyamatosan a macskám, mert anyukám elköltözött?

Figyelt kérdés
(Voltam vele dokinál, makk egészséges, ivartalanítva van, a kedvenc kajáját kapja, vannak játékai és egy szintén ivartalanított lány tesója, sok simogatást kap.) Anyukám kb 1 hete költözött el, és azóta folyamatosan nyávog, mászkál fel-alá. Ha nincs vele senki elvan csendben, de amint egy légtérbe kerülünk rákezd.

2021. júl. 14. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nincs meg a létszám. Mi cicónk is meg szokott minket "számolni". :) Szépen sorrajár minket és ha valaki hiányzik, akkor már látszik rajta, hogy kényelmetlenül érzi magát. Férjem pl nem jó neki, ha etetésről van szó, pedig ugyan azt adja neki, de nekem kell etetnem, mert tőlem finomabb :D
2021. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simán. Főleg, ha jó volt a viszonyuk.

Én külföldön élek, anyukám Magyarországon a cicával, akit én neveltem kicsiként, mikor befogadtuk. Van, hogy fél évig nem látogatok haza, de utána is jön, és megismer. Otthon vagyok mondjuk két hétig, aztán sokáig jön a szobába, ahol aludtam, keres, az ágyon alszik egy-két hétig.

Szóval normális, meg fogja majd szokni idővel.

2021. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a macska is ragaszkodik ahhoz, akit szeret. Hiányzik szegénynek anyukád.

Illetve a macskák sokszor szinte rigolyásan ragaszkodnak a szokásaikhoz. A mienk mindig a sarokban aludt egy széken. Most azt a széket már kidobtuk, nem a macska miatt, egyszerűen régi volt már. Hiába van egy új és sokkal kényelmesebb szék, nem hajlandó azon aludni, pedig a párnáját is áttettem rá... a földön alszik, ahol korábban a szék állt... de majd meg fogja szokni a változást.

Szóval ez is közrejátszik, hogy nyugtalanítja őt, hogy a dolgok megszokott rendje megváltozott. Szerintem minden macska OCD-s kicsit :)

De ne aggódj, egy idő után hozzászokik az új viszonyokhoz, és meg fog nyugodni.

2021. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Én inkább azon aggódnék, elköltözne-e anyukám, mert a macska folyamatosan nyávog.
2021. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!