Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A bűzmirigye miatt kopaszodhat...

A bűzmirigye miatt kopaszodhat a macska?

Figyelt kérdés
Kopaszodik a macskánk. A farka tövében kezdődött. Először azt hittük, csak összeverekedtek a másik cicánkkal, néha megesik, de tovább terjedt a folt. Olyan volt, mintha lebortválták volna. Sokat is nyalogatta magát. Elvittük orvoshoz, ő azt mondta, hogy a bűzmirigye be van gyulladva, nem tudott rendesen kiürülni. Kinyomkodta neki, kapott oltást, egy hét múlva kontroll. Ha bűzmirigy problémái vannak, akkor nem kellene büdösnek lennie? Ettől kopaszodhat? Járt már így valaki? Elmúlt a kopaszodás? Lehet, hogy allergiás lett? Félreértés ne essék, megbízok az orvosban.

2021. okt. 20. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Doki. Amúgy én se nagyon tudom. :D
2021. okt. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értő olvasás.
2021. okt. 20. 08:20
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ja kajak, bocsesz XD Akkor idk
2021. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen.


Kopaszodhat a területen a folyamatos nyalogatás miatt, és kopaszodhat teljes testen a gyulladás miatt.


Különösen nem kell büdösnek lennie, mert az a végterméket "illatosítja", tehát hacsak nem szagdetektorozod az almot....


És igen, volt már igy járás. Sokszor azt gondolják (dokik is) hogy allergia, vagy gomba, de büzmirigy gyulladás. Szerencsére már ezt is lehetséges alapoknak veszik.

2021. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ. Remélem elmúlik a kopaszodás.
2021. okt. 20. 11:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A bűzmirigy a végbél 2 oldalán van, segíti a széklet ürülését, mintegy megolajozza. Enyémnek is volt vele gond, de a tünet alapján a dokink rögtön megnézte és ki is nyomta. (hamar elvittem, mert szinte rágta a farka tövét és próbálta azt a területet vakarni) Mondta, hogy macskáknál nagyon ritka, a huszonéves prakszisában néhánnyal találkozott csak. Emiatt nem gondol rá a legtöbb doki.
2021. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekünk is ezt mondta, hogy mióta dolgozik, nem találkozott még ilyen cicával, mert nagyon ritka.
2021. okt. 20. 18:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem ez volt a baja, mert ugyanúgy véresre, sebesre nyalja magát, a szőre se nő. Megint megyünk vissza.
2021. nov. 10. 08:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Étel, bolha allergia kizárva már?
2021. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem még. Még nem volt vérvétel. Én is ételallergiára gyanakodom.
2021. nov. 10. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!