Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom biztosan, hogy...

Honnan tudom biztosan, hogy nem férges a macskám?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott kóbor kölyökcica. Már túl van az oltásokon, háromszor kapott féreghajtót az elmúlt egy hónapban.


A székletében nem igazán láttam féregre utaló nyomot, habár szét nem nyomkodtam, csak amennyire az kialmozáskor láttam a székletét.


A minap hányt egyet az macskaalomba, de nem vettem ki féreg nyomát benne. Viszont a lehellete elég kellemetlen az elmúlt hetekben, az állatorvos erre ínygyulladást mondott. Amúgy eleven, játékos cica, nem tűnik betegnek.


Milyen esetben érdemes visszavinnem az állatorvoshoz?

Elkaphatom én is, ha még mindig férges?

Milyen panaszokat okoz ez embernél, milyen esetben kell nekem is orvoshoz mennem?



2021. nov. 1. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem férges 3 kezelés után, viszont megelőző jelleggel a későbbiekben is 3 havonta kezelni kell. Ha rendszeresen mosod a kezed, nem érsz az alomhoz puszta kézzel, akkor nem tudod elkapni.

Megmagyarázhatatlan fogyás, bélpanaszok, székletben pete, féreg szelvény jelzi, ha elkaptad.

2021. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon kicsi az esély hogy még férges legyen és ha benti, akkor a visszafertőződés esélye is kicsi (de nem nulla). Az hogy te elkapd, még kissebb.

Ha büdös a szája, akkor lehet normál cica szájszag (ami nem rózsaillatú sajnos) vagy pedig valamilyen fog betegség okozza. De kölyöknél ez szinte kizárható.

Enni mit kap?

2021. nov. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Josera Kitten száraztáp van kirakva neki, reggel és este pedig Animonda Carny konzervet kap általánosságban. Néha adok neki egy Felix tasakosat, vagy macskakolbászt.
2021. nov. 1. 01:47
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Jó kajákat kap, valószínű hogy nem az okozza akkor a szagot.

A doki ha ínygyulladást mondott, arra mit javasolt kezelésként?

2021. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A bal alsó fogsorán talált gyulladást, illetve a két középső, felső fogai között is volt egy kis bevérzés. Azt mondta, hogy kalciumhiány lehet a felelős, mivel nagyon alultáplált volt, mikor hozzám került.


Most napi egy alkalommal, egy negyed, háziállatoknak szánt kalciumtablettát szórok porítva a kajájára esténként, két hónapon keresztül. Három hónap múlva kell visszavinnem kontrollra, ha addig nem javul meg, akkor ki kell húzni neki.

2021. nov. 1. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Három hónap elég sok idő, ennél hamarabb kellene látni javulást. Szerintem legyél türelemmel és kövesd az orvos tanácsát. Ha nem látsz változást, vagy rosszabb lesz a helyzet, esetleg keress fel egy másik állatorvost.
2021. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Jó kajákat kap.

Ha kalcium hiany van, akkor adhatsz neki pasztakat.

Vannak kolyok macskaknak taurint es kalciumot tartalmazo pasztak.

Illetve gastroferm cat, belflorat tamogato por.

Az adagolas ezeken fel van tuntetve.


Egy ido mig helyrejon a macsek, jobbulast neki.

2021. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fogzáshoz esetleg tudnátok ajánlani valami jó féle műanyag rágójátékot cicáknak?
2021. nov. 9. 23:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Az állateledel kereskedésekben szokotak lenni műanyag macskajátékok de például az enyém a kartondobozt szerette aprítani ilyenkor miután leszokattam a villamos kábelekről.
2022. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!