Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van ilyen táp? Eltűnt a...

Van ilyen táp? Eltűnt a macskám majdnem 3 hétre de ma hazajött. Elhagyta.

Figyelt kérdés
Elhagyta a nyakörvét, szegény tiszta kosz volt és nagyon lefogyott. Nincs valami spéci táp macskáknak amitől hamar meghíznak? Olyan sovány lett hogy ha megsimogatom a hátát tisztán érzem a gerincét alig van combja és szinte alig van rajta vmi hús. :( Lehetőleg ne száraztáp legyen mert azt nem szereti csak a puha húsos tápokat.
2010. szept. 15. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Szegény, biztos be volt zárva valahova. Ki ne engedd így, tartsd bent amíg helyre nem jön.

Orvoshoz nem ártana elvinni, ő egyből tudna is tanácsot adni meg vitaminokat, stb.

2010. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

szegény..

szerintem összeszedi magát, akármit is adsz neki.

lehet, hogy most itt a remek alkalom rászoktatni a száraztápra. Amúgy mi a macsekot száraz táp és nedves konzerv összekeverésével etetjük. (bár általában a száraz részeket otthagyja:)

2010. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Az én cicám is eltűnt egyszer, de ő több hónapra.

Amikor hazajött kb. hasonló állapotban volt.

Adtam neki átlagos száraztápot és finomságokat mindig. Pl. sült húst, meg szalámit, hasonlókat.

Összeszedte magát hamar.


De amit az első írt az tökéletes tanács volt, állatorvos nem ártana, ha megnézné és tudna is tanácsot adni neked.

2010. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy vannak roboráló tápok. Nagyobb állatorvosi rendelőkben árulnak is, de kicsiben is megmondják, hogy melyik roboráló táp lenne megfelelő a cicádnak. Ha ilyen rossz állapotban jött haza, tényleg jó lenne amúgy is megmutatni őt egy állatorvosnak. Meglátod, hamar megerősödik majd.

Örülök, hogy meglett a cicád, végre egy happy end :)

2010. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, elfogom vinni állatorvoshoz az majd biztos mond valamit. Ma délután jött haza, amint beengedtem rögtön odaállt a hűtőhöz meg nyávogott. Azonnal adtam neki egy fél doboz tápot meg is ette majdnem az egészet. A maradékot meg megette a többi macska. Később kapott még egy nagy karika szalámit is meg ivott tejet. Eddig is vegetáriánus voltam de mostmár végképp. Ha húst kéne ennem akkor nem a kutyának fogom vinni, ő elég jó húsban van így is mindenki azt mondja hogy gyönyörű kutya, akár kiállításra is mehetne(fajtiszta németjuhász kan kutya)hanem a cicának fogom kicsempészni. ;)Meg sutyiba adok majd neki szalámit is mert azt egyébként nem szoktuk adni a macskáknak. Meg persze naponta kétszer kapnak tápot meg amúgy tejet meg ilyen maradékokat:tésztát, krumplit stb. Ha nagyon vastagra sikerül a palacsinta akkor a macskák eszik meg meg a kutyus. :D
2010. szept. 15. 19:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, én is nagyon örültem, mikor meghalottam a hangját azon átsüvítettem a konyhán és beengedtem. :)Szerettem volna ha bent marad éjszakára de apa nem engedi mert nem mindig szobatiszta. Így hát muszáj volt kivinni de nem a szabadban alszik hanem egy kis házfélébe fából abba tartjuk a bicikliket régi ruhákat, lomokat és ott alszik. Terítettem is le neki ruhákat a földre hogy kényelmesen aludjon, vagy ha az nem tetszik neki akkor a szekrény tetején is vannak régi ruhák, párnahuzatok, ott is alhat. És nem is lesz egyedül mert ott alszik még 2 felnőtt cica mint ő, 2 kisebb és 3 pici. Ja, és hagytam ott nekik egy kis tésztát a tálkájukba meg van vizük is.
2010. szept. 15. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem:

- ha eltűnik a cica hosszabb időre nem szabad rögtön beengedi a lakásba! Kitudja hol járt, nem-e beteg stb. Max az előszobába engedd be ha muszáj, de a hűtőig, ahol a ti ételetek is van ne!

- Megette a többi cica, amit ő meghagyott? Kitudja milyen betegséget hordoz vagy mit kap majd el tőle a többi macska.

Erre azért nem ártott volna odafigyelni!


Az viszont jó, hogy van neki kint kényelmes hely, ahol pihenhet. Szerintem nem kell bent tartani, nem fog elmenni tőletek, pláne ezek után.

2010. szept. 16. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 04:32. Tudod, ez normalis helyen ugy van, hogy a eltunt macska is megkapott minden oltast, amit kell, es akkor nem kell aggodni...


Nemtudom, nem kellene elvinni ivartalanittatni? Gondolom en innen a kispadrol, mert a eltunik/neha nem szobatiszta a nem ivartalanitott kandurok jellemzoje...

2010. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy az alultápláltságon kívül lenne valami baja nem látszik rajta hogy beteg lenne de hát nem vok állatorvos nem tudhatom. Hnap el is fogom vinni délután a dokihoz hogy nézze meg. Egyébként nőstény a cica. Érdekes a felnőtt kandúr cicánk meg tud ülni itthon annyi h éjszakára mindenképp kint akar maradni az udvaron de reggelre mindig előjön. A 2 felnőtt nőstény cicánk meg legalább évente egyszer csinálnak ilyet h napokra eltűnnek aztán egyszer csak betoppannak. Azért ilyedtem most meg mert ilyen hosszú időre még soha nem ment el, de a lényeg h visszajött. :)
2010. szept. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!