Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil ivartalanitott...

Miért pisil ivartalanitott macska a lakásban ?

Figyelt kérdés

Sos segítségre lenne szűksegem mert már nagyon nehezen bírom a helyzetet ,tiszta ideg vagyok a macska miatt ,pedig amúgy nagyon szeretem és kedves ,de ezt nem tudom meddig bírom tolerálni .

Most olyan bő két éves a macska akkor kezdett el jelölgetni a lakásba mikor kezdett nőni jobban meg gondolom ivaréretté válni . Már vagy fel éve kiivartalanitottam.De azóta sem múlik el a pisiles , legalább. Vagy 10!!!!!helyre a lakásban !!!!ja és múltkor ,ráadásul meg az agyamba is szart !!!!van meg egy macska mellette ,o régebb óta itt van ,de a nagyobb macska kedves vele ,sokat nyalogatja .egy almot használnak ,de nem tudom

Most megengedni ezek mellett az áremelkedések mellett hogy meg egy macska wc legyen és így 2x annyi almot vegyek ….macska riasztó spray sem használt .Ja és mielőtt ivartalanitottam elkezdte a másik macskát d.gni(o is ivadtalanitott fiu )de ivartalanitas után ezt abba hagyta ,de a pisit nem!! Köszi a válaszokat



2022. júl. 9. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Ezek szerint semmi köze az ivartalanításhoz, mert már kb. 2 éve ivarérett volt, minő meglepetés, hogy próbálkozott a másiknál.. Kell a 2 alom, és akár 3 is 2 macska mellett, nem jelöl, pisilnie kell! Tarts annyi macskát, amennyit a pénztárcád bír, 500Ft kb. 5 kg saját márkás alom, nem tétel.
2022. júl. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miss Endzsi ***** válasza:
72%
Kell a kettő, a két macskám az egyiket pisihez, másikat kakihoz használják közösen.
2022. júl. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Minimum annyi alomtálca kell a lakásba, ahány macska van, de ideálisan macskák száma + 1.

Őszintén, a macskatartásban az alom költsége a legkisebb tétel...

2022. júl. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Azt se tudod mikor lesz ivarérett egy macska? Figyi, lszi olvass utána a macskának, magának az állatnak, mert valóban cuki, de ennyit nem elég tudni róla.

Hogyan fogod az igényeiket kiszolgálni, ha nem vagy tudatában mik azok? Mint látszik, egyébként sehogy... De ez így nem jó, mert betegségeket, eü-i problémákat se fogsz tudni dejében kiszúrni.


Szóval talán testvéreknek elég egy alom, de xxl léretben az is. Ők nem tesók, külön almot kell biztosítani. Lehet h majd közösen használják részben mindegyiket, de ez a cicák választása akkor és nem kényszerhelyzet nekik.


Aztán ivarérett volt emez és súgok jelölt össze-vissza a lakásban. Főleg h az alom is közös, sehol se volt csak az ő szaga (ezért kell a külön alom is részben) ezért jött az ösztön, még inkább és jelölt.


Amit ha nem takarítottatok, sikáltatok fel fertőtlenítővel, hypoval és mindennel ami csak létezik, szagtalanító spray stb, ő érzi a szagát ezen helyeken és ivartalanítás után is jelöli újra.

Ha te nem érzed az nem jelent semmit.


Tehát vesztek még almot, rohadt jól takarítotok, falat lehet az előzőben írtak szerint, de ami anyag, pl szőnyeg, bútor, abba oly módon beivódott már h kb dobhatod ki mindet.


Gondolom most végleg kiakadsz majd ha a még gy alom is kiborított anyagilag, de ezt elkerülhetted volna, ha utánaolvasol rendesen, magának az állatnak és annak is h ha több van, mi a teendő.


Ezt a másodikat ajándékozd el, ha nem bírjátok, eleve kettő macska se kell ilyen anyagi helyzetben... Jobb lesz neki olyan helyen ahol megfelelően megkap mindent. És a régebbi cicának is jobb lesz így, mert több jut neki...

2022. júl. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Annyira bírom h ennyiből amit leirtam jön a sok “állat védő “és úgy akartak beállítani mintha valami szar gazda lennék :Dddd normális választ szeretnek ,nem kioktatást ,köszi !!:)
2022. júl. 10. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!