Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy cicát hazahozok, az...

Ha egy cicát hazahozok, az nem bűncselekmény, ugye?

Figyelt kérdés
Amennyiben sem nyakörv, sem chip nincs benne, de az utcán van és barátságosan viszonyul hozzám.
2022. júl. 20. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak mindenki ilyen bűncselekményeket követne el.
2022. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát nem tudom,nem pont így lopták el a macskám.Mai napig nem értem miért kell elvinni más állatát,amikor egyértelmű volt hogy van gazdája.De mindegy is.Szerintem ha látszik a cicán hogy nincs gazdája,nem etetik,gondozzák akkor viheted
2022. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2022. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem. A gyökér gazdija majd ezentúl megtanulja, hogy ne eressze szélnek, és akkor nem fogják más, sokkal felelősebb emberek magukhoz venni.
2022. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer én is így szedtem össze egy félperzsa vöröskét, de nagyon figyeltem utána, hogy nem keresik-e. Aztán kiderült, hogy a tesói is az utcán (játszótéren, stb) mászkálnak; innen sejtettem, hogy kidobták szegényeket. Végül mindnek lett szerető gazdája.
2022. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Ez lopás. Attól, hogy nincs kerítésen belül,még nem a tiéd.


Ugyanez vonatkozik az elhagyott tárgyakra. Azt se viheted haza.


Törvény szerint lopás.

2022. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

"Törvény szerint lopás."

Az is, hogy nem tartod saját telken belül.

Jelentkezzen csak érte a "gazdi", majd jól feljelentem!

2022. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
De.
2022. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Hivatalosan be kellene jelentened állatorvosnál, jegyzőnél, hogy kóbor állatot találtál, és három hónapig keresni a gazdáját. Ha addig nem jelentkeztek, akkor a tiéd a macska.

VISZONT ez a hivatalos verzió az esetek többségében nem megy végbe, de én nem tudok róla, hogy bárkit is megbüntettek volna emiatt, főleg hogy azonosító (chip vagy nyakörv) hiányában nem is igazán lehet bizonyítani, hogy azé, aki azt állítja. Főleg ha valami gyakori színű macskát találsz, mert hiába mutogatom a fényképen a fekete macskát, hogyha az akinek döntenie kellene csak az odaúton 10 ugyanolyat látott.


Ezek ellenére én mégis ellenzem azt hogy felkapjunk és hazavigyünk egy macskát az utcáról. Mindig a kisgyerekes példát szoktam felhozni, főleg hogy én is megtapasztaltam. Gyerekként kaptam egy cicát a szüleimtől, de kinti-benti volt, mondván hogy "a macska szabad állat, nem lehet bezárni". Én akartam hogy bent legyen, de természetesen egy kisgyereknél erősebbek a szülei. Nos az lett a vége, hogy nagyon imádtam a cicám, aztán egyik napról a másikra 1 éves korában nyom nélkül eltűnt. Hetekig sírtam a macskám után, annyira szerettem őt. Egy gyönyörű sötétvörös félperzsa, barátságos cica volt, és mivel a tetemét sosem találtuk meg, így feltételezhetően vagy ő döntött úgy hogy elköltözik, vagy elvitték.


Ha annyira barátságos, akkor esélyesen van gazdája, és ki tudja ki az. Most mi van, hogyha egy kisgyerektől veszem el a szeretett kisállatát, mert a szülei szerint ki kell engedni az utcára vagy valami? De amúgy az is előfordul, hogy a benti macska valahogy kilógott, és pont akkor kapod el.

2022. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha van az állatban regisztrált microchip azonosító, akkor meg tudod keresni a gazdáját. Ha nincs benne, akkor hivatalosan kóbor állat, hazaviheted, ha úgy döntesz kell neked.
2022. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!