Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni erről...

Hogy tudnám leszoktatni erről őket?

Figyelt kérdés
Befogadtam kettő 2 és fél hónapos cicát, az egyik szobába raktam őket először hogy szokják a helyet. Néha kiengedem őket felfedezni a ház többi részét, olyankor játszanak is, fel vannak pörögve. Viszont a gond az hogy többször előfordult hogy ilyenkor a ház több pontjába pisiltek. Nappali bútor mögé, nappali ágy mögé, legutóbb a hálószobában az ágyamra, ami már elég bosszantó volt mert mindent súrolhattam ki. Általában figyelek rájuk ilyenkor, de van hogy közben csinálok ezt-azt és meg is történik a baleset. Nagy még nekik ez a ház és nem találják az almot vagy mi lehet a gond? Van egy felnőtt cicám is, amikor ő került piciként hozzám sosem volt ilyen gond vele.

2022. júl. 21. 05:41
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Egyszer én is befogadtam 2 kismacskát. Ők is behugyoztak mindenhova, érdekes mód tudták az almot használni, de akkor is hugyoztak mindenfele.

Kipróbáltam mindent, ugyanúgy behugyoztak. Ami kicsit hatásos volt az egyiknél, hogy belenyomtam az orrát. Ezt csak végső esetben próbáld.

Ami korábbi macskáknál mindig bevált nekem; odavittem őket az alomhoz, kapartam egy lyukat, langyos vizet belecsurgattam mintha hugyoznék, és bekapartam. Rögtön tudták mi a szitu és ők is kipróbálták.

2022. júl. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem találják az almot. Nálunk a kicsi - amikor a folyosóról (ahová először tettem az almosládát) áthelyeztem a mosdóban (és az másik szinten is volt) - mindenfelé odacsinált. Alom visszakerült a helyére és 2-3 naponta vittem arrébb (a végleges helyéig).

Mindenesetre valamilyen szúrósabb cuccal is mosd fel azt a helyet, ahová most pisiltek, mert most már szagra is mennek.

2022. júl. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szobában ahol vannak nagy részt nincs gond, ott az elejétől kezdve az alomba végzik a dolgukat. Csak ha kiengedem őket akkor pisilnek oda ahova nem kéne. Nem szeretném az orrát belenyomni, nem gondolom hogy hatásos lenne ez a módszer.

Várjak amíg nagyobbak lesznek és utána engedjem ki őket? Vagy rakjak almot a nappaliba is még esetleg amíg kicsik?

2022. júl. 21. 06:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két macskának amúgy se árt a több alom, mindenképp tegyél a nappaliba is. Mutasd meg nekik az egyik kiengedésnél, hogy tudják, hogy ott van.
2022. júl. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szobában van két alom, lehet akkor az egyiket kirakom a nappaliba amikor kijönnek.
2022. júl. 21. 07:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem amikor lett második macska, ő is a sarkokba odapisált, meg lepisálgatta a párnájukat.


Szerintem akkor próbálgatta a területet jelölni, bár nem úgy, ahogy a nagyok, nem spriccelt.


Aztán jött az ivartalanítás, onnantól ritkultak a pisálások, még párszor lepisálta a másik párnáját, de ahogy kialakult, hogy melyik kié, onnantól ezt is abbahagyta.

Csak néha a egyik ajtó elé csinálta néha, de mivel az alig használt kamraajtó, kapott oda egy budit, azóta minden ok.


Egyébként az orvos azt mondta, a legjobb, ha plusz 1 budi van, 2 macskára 3. Bár nálunk ez felesleges volt, így van egy tartalék most elrakva.

2022. júl. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam még ezt a módszert, de pokoli macskákban azt javasolták, hogy tegyél oda a pisilős helyekre valami macskaágyat, plédet vagy ilyesmit amin már rajta van a szaguk, így nem fogják úgy érezni, hogy pluszba meg kell jelölniük
2022. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hello, én nem értek hozzá; de tartsd oda őket az alom felé egyenként, és kotorj bele az alomba a mancsukkal. És akkor tán tudják majd.
2022. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!