Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől követel a macska állandó...

Mitől követel a macska állandóan kaját?

Figyelt kérdés
A 1,5 (ivartalanított) macskám egyszerűen megállás nélkül kajáért ordít.Ordít mert ez nem nyávogás amit csinál. Egész éjjel kaparja a bútorokat ha csak meg merek mozdulni akkor is rákezd az elviselhetetlen agybavésődő nyivákolásával.Nem áll le. Nem szoktam neki nassolnivalót adni, hanem igyekszem mindig ugyanabban az időpontban etetni. Akármennyi kaját kap nem hagyja egyszerűen abba. Akármit kap, nem hagyja abba. Csak egyre rosszabb. Nem ocska két forintos vacakkal, hanem igencsak drága purina táppal van etetve. Jóval többet kap már, mint amennyi a gyártó javaslata. nem tudom egyszerűen már mit csináljak, de nem bírom sokáig elviselni.

2022. nov. 15. 21:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy a kaját követeli? Más baja is lehet, amit nem veszel észre. Én a helyedben elvinném egy kivizsgálásra.
2022. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
És nem lett kövér? Ki kéne vizsgáltatni, hátha valami anyagcsere-betegsége van. Vagy csak unatkozik, vagy csak szeret enni. Honnan tudod, hogy éjszaka is a kajáért rimánkodik?
2022. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Féreghajtót mikor kapott utoljára? Ami a purinát illeti, a macskás csoportban amiben benne vagyok, ugyanerről panaszkodtak többen, hogy ebből a márkából a cicájuk zabál, és üvöltve követeli a kaját. Pedig amilyen ára van...
2022. nov. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Azért mert egyértelmű. Ha a konyhában vagyok vagy a konyha irányába megyek rögtön rákezd, kaparja a konyhaszekrényt pontosan ott ahol a kajaja van, nyalja a tányérját. Van egy etetőautomatája, állandóan kaparja, próbálja kiszedni belőle a kaját. Etetési idő előtt 1,5 órával rákezd az ordítására, evés után talán ha szerencsém van leáll egy kis időre, de van, hogy akkor se.

Nem kifejezetten kövér, de nem is vékony.Már 5 kiló+

2022. nov. 15. 21:39
 5/23 anonim válasza:
100%
Nem azt akarja hogy foglalkoz vele?
2022. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
88%

Ennek evolúciós oka van. Ebben az időszakban a vadon élő állatok arra törekednek, hogy minél többet egyenek, hogy a zsírszövet megvastagodjon a téli időszakra. Ez védi meg a hidegtől (persze a hosszú szőre mellett, mert ebben az időszakban már a szőre is sokkal dúsabb, illetve hosszabb, mint a nyári időszakban).

Attól függetlenül, hogy a macskák háziasítottak lettek, a ma élő nem háziasított vadmacskákkal van közös ősük, akiktől ezeket a szokásokat magukkal hozták.

A háziasítással nem minden ösztönt lehet visszaszorítani.

2022. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj más kaját. Lehet, hogy van benne valami függőséget okozó anyag? Hallottam ilyet a whiskasról, de lehet, hogy összeesküvés-elmélet.
2022. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
Meghallgatnám :D
2022. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy félek más tápot adni neki, mert mikor rövid ideig mást kapott hasmenése volt. Nem szívesen kísérletezek mert ettől ilyesféle baja nincsen (csak más..)
2022. nov. 15. 21:52
 10/23 anonim ***** válasza:
14%
És mi lesz, ha már nem fogod tudni elviselni? Kinyírod? Mert nagyon remélem, hogy nem.
2022. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!