Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen hatással lesz a macskám...

Milyen hatással lesz a macskám velem való kapcsolatára az, hogy elköltöztem otthonról?

Figyelt kérdés
Múlt héten összeköltöztünk a barátnömmel. Albérlet, állattartás nem engedélyezett. Így a macska otthon maradt. Kifejezetten az én macskám, néha etették anyuék is, de csak én költöttem rá (nyilván ez a macskát nem érdekli 🤣) valamint én foglalkoztam vele a legtöbbet. Tipikus esete vagyok, hogy engem választott ki a macska a családunkból akit elfogad gazdájának, vagy ha úgy tetszik vele egyenrangú tagnak. Mivel elköltöztem nyilván nem tudok minden nap ott lenni és foglalkozni vele. Heti kb 2 alkalommal tervezek otthon lenni, majd alakul. Érdekelne tehát, hogy ez miként érinti a macskát, hozzám való kötödését, szeretetét.

2022. nov. 29. 20:49
 1/8 anonim válasza:
100%
Kollégium miatt engem csak hétvégente látnak a macskáim, vagy még ritkábban, de mindig örömmel fogadnak, bújnak, dorombolnak.
2022. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiam elcuccolt tavasszal, rám hagyományozta a macskáját. (Ő sem tudta magával vinni az általad jelzett okok miatt)

(Csak én költöttem rá; ez meg a fiamat nem érdekelte 🤣)

Szóval ritkán jön, de a cica megismeri. Dorombol neki és hagyja magát simogatni.

2022. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém bujosabb lett, 8 hónap után magamhoz vettem.
2022. nov. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk nálam alapvető lett volna, hogy olyan albérletet keresek, ahová vihetem a macskát.

Már a kérdést sem értem, a TE állatod, HOZZÁD kötődik, hogy merült fel az egyáltalán, hogy magára hagyod?

Nyilván nem fogja jól viselni.

2022. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már idős volt a cica, amikor különköltöztem a szüleimtől. Ők sokat voltak otthon, én viszont nem. Úgyhogy egyértelmű volt, hogy marad a cicc, ahol van. Nem akartam kiszakítani az otthonából azért, hogy aztán naphosszat egyedül legyen egy számára idegen helyen. Mivel előtte is volt már, hogy távol voltam 1-2 hétig, különösebben nem vette a szívére a dolgot, látott már ilyet. De onnan kezdve ahányszor otthon voltam,olyankor mindig kizárólag az én ölemben volt hajlandó aludni :)
2022. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Szegényke. :(


Én azt vettem észre, hogy az egyik letojta ki van vele, a másik viszont nem erezte magát jól.

2022. nov. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Alap, hogyha állatod van, úgy keresel albérletet, hogy őt is vihesd. Sajnálom, hogy ez neked újdonság, na mindegy.


Egy állat sem érzéketlen, és megviselheti, főleg, hogyha a gondozója csak a minimumot adja neki.

Az etetés, alomtakarítás bármilyen állatnál, legyen, kutya, nyuszi, etc. a minimumot jelenti, ami oké, de a szeretethiányt ők is megérzik, és depresszióssá válhatnak.

2022. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
87%
Tapasztalataim alapján sokszor jobban megviseli a macskákat az új helyre költözés, mint az, hogy nem az "elsődleges" gazdájukkal vannak.
2022. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!