Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit jelent az cicàknàl, hogy...

Mit jelent az cicàknàl, hogy "kiengedte a bűzmirigyèt"? Lehet ennek köze a túlzott szőrhullàshoz?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos, ivartalan kandúr cicàm. 7 hónaposan lett ivartalanítva, és az àllatorvos annyit mondott, mielőtt műtötte, ès megvizsgálta őt, hogy kiengedte a bűzmirigyèt. De semmi màst nem mondott, hogy van-e ezzel valami teendő a későbbiekben, vagy ilyesmi... Viszont borzalmasan hullik a szőre...:/ Ő egy csak bent tartott hosszú szőrű cica. Nem értem mi lehet a gond, mert minőségi tàpot kap (kifejezetten szőrtàplàlót), illetve fèsülöm is, rendszeresen. Hallottam, hogy a bűzmirigyhez is lehet köze a szőrhullásnak? Egyèbkènt, neki nincsen begyulladva szerintem, vagy nem tudom, mi szokott azzal lenni, de hallottam, hogy ki szoktàk nekik nyomni időnként? Èn büdöset sem èrzek onnan. Köszönöm, előre is!
2023. febr. 12. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A buzmirigy:


[link]


A macska szore egyebkent szep? Fenyes, puha? Vannak rajta kopasz foltok?

Ha vannak foltok, meg nem szep a szore, na ott akkor mar van valami gebasz. Akar lehet; hogy nem jo az a kaja, amit eszik.

De az van, hogy a macskak szore sajnos hullik. Az enyemnek allandoan, napi takaritast igenyel a lakast bent, es a macskat meg fesulom.

De amugy meg gyonyoru szore van.

2023. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, elolvastam.

Igen, szép a szőre, bár pont ezen gondolkodtam, hogy nem fakó-e egy nagyon picit (fekete-fehèr cica, egyèbkènt), mert érdekes, de kezd néhány helyen fakulni/barnulni a fekete részeken. De az mondjuk màs. Na, ezt most jól leírtam. De megnèzem majd rendes fényben, mert amúgy mintha règebben fényesebb lett volna. Puhànak viszont nagyon puha, meg abszolút nincsenek foltok, szőrkopàsra utaló jelek.

Persze, tudom, hogy hullik nekik, volt egy fèl hosszú szőrű cicàm, neki is hullott, de ez ahhoz kèpest rosszabb.:/

Az a baj, hogy lassan ott tartunk, hogy a napi egyszeri takarítás sem elèg..

Megkèrdezhetem, mivel szoktad őt fèsülni?

2023. febr. 12. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!