Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokan írják, hogy macskákat...

Sokan írják, hogy macskákat nem szabad kiengedni, mert kártékonyak. Minden vidéki buta,aki nem ivartalitja a cicákat. Ne menjen a kerítésen túl...Ez komoly?

Figyelt kérdés

2023. febr. 18. 14:25
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/109 anonim ***** válasza:
97%

ne kóborolt, ne egeressz! - a legtöbb macska NEM egerészik, hanem kunyerál az embertől.


Nincsen annyi egér, amivel jól lakhatna, helyette éhezik, és madarakat fog. Vagy éhezik.


Undorító mentalitás az élj meg, ahogy tudsz. NEM tud. Meghal.

2023. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/109 anonim ***** válasza:
85%
Ez amúgy egy szr prokatív marhaság.
2023. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/109 anonim ***** válasza:
85%
provokatív
2023. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/109 anonim válasza:
90%

Mi a macskánkra pórázt tettünk, macska maradt ugyanúgy. :) Csakhogy a mi környékünkön valahogy a 30-as tábla 60-as mások szemében.

Attól, hogy pl. pórázon van, ugyanúgy van szabad tere, bogarakat kerget, madarakat néz, csak épp arra nincs lehetősége, hogy egy autó elüsse, ezzel őt is védve. Már annyira megszokta, hogyha póráz nélkül ki is megy, akkor sem indul útnak.

Lehet ezt ésszerűen is csinálni. Nem mellesleg nincs egy hete, hogy ivartalanítva lett a cica, ami kötelező kéne, hogy legyen mindenkinek, sőt akár ingyenes is, mert nagyon sokan az összeg miatt nem csináltatják meg a műtétet.

Hozzáteszem, a szabadsága, amit itt annyian mondanak (micsoda kínzás egy állatnak bezárva lenni 40 négyzetméteren, stb.)… A miénk mentett cica, valószínűleg már nem élne, ha nem fogadjuk be, így ő azon a “40 négyzetméteren” valószínűleg boldogabb, mint mások gondolnák. :) Nem mellesleg ma már ezer módja van egy cica vágyainak/szükségleteinek kielégítésére anélkül, hogy ő, a madarak és a kerted ne szenvedjenek kárt. :)

2023. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/109 anonim ***** válasza:
100%

90-es, na ez is szép, ilyet még nem láttam pont…

Noénál voltam önkéntes, volt ott minden, elütött és emiatt a hátsó lábaira lebénult macska, sérült és emiatt levágandó, csonkolandó fül, farok mindennapos volt, súlyosan elfertőződött/konkrétan kikapart szemű, aki megvakult, elevenen megnyúzott, élve felgyújtott, fejbevágott, emiatt eltört állkapcsú, kutya által megtámadott, akinek emiatt amputálni kellett a lábát/farkát stb stb. A mérgezéseket és az általános betegségeket nem is említem.

De ja, biztos qrva boldog életük volt.

2023. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/109 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmék vidéken befogadtak kis macskákat, azok olyan kijárósak voltak.

Szép lassan eltünedeztek. Az utolsó nagyon kedves fekete fehér cicát megtalálták az út mellett autó álltal szétzúzva.

Ez lenne az állattartás jó vidéki módra?

2023. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/109 anonim ***** válasza:
0%
Csak tudnám, hogy mióta a macskatartó hibája az, hogy elütik a macskát. Érdekes, 30 év alatt még sem autóval, sem kamionnal nem ütöttem el egy állatot sem, mert nem vagyok vak. Egyszer volt egy necces eset, megvártam, hogy elszaladjon a macska, elindultam újra, és perifériából láttam, hogy megint rohan. Megint megálltam, átfutott a kocsi alatt. Ha nem figyelek, a hátsó kerékkel lehet átmegyek rajta, de mint említettem, nem vagyok vak. Inkább a közlekedés témában panaszkodjatok azon, ha elütik a macskátokat.
2023. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/109 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó, te teljesen sötét vagy? Hogy állsz meg, ha mész 90nel, és jönnek mögötted? Esetleg tolatgassak, hogy a macska másodszorra se menjen a kocsi alá? Komoly????

Tudom, menjek 30-cal külterületen is, hátha jön egy macska akire megint szarik a gazdája.

2023. febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/109 anonim ***** válasza:
0%
#98 Mutass már nekem egy házimacskát, amelyik 90-es úton kóborol??? Nyulat, őzet, fácánt megértem, de háziállatot én még nem láttam pl. a 4-esen.
2023. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/109 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg macska van elütve mindenféle úton... de ha 50nel megyek és kiszalad a macska, az jobb?

Nyomjak egy satut és szálljon belém a mögöttem levő? Esetleg öljek meg 2-8 embert, mert a macskádat nem vagy képes felelősen tartani?

2023. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!