Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicámmal?

Mi lehet a cicámmal?

Figyelt kérdés

Még február 12 körül elvittük a budapesti állatkórházba mert nagyon bágyadt volt. Ott azt mondták, hogy megüthette a fenekét és a hátát, mivel ezeken a helyeken nagyon érzékeny volt. Más dolgot nem találtak rajta, kapott fájdalomcsillapítót amire azt mondták hogy további 3 napig adjuk neki.

Nekem furcsa volt, hogy nincs étvágya és amikor elment az alomba akkor mindig hasmenése volt. De nem ment el sokszor, egy nap csak kétszer de akkor mindig nagyon híg vizes volt a széklete.

Elvittem a saját orvosához ő azt mondta hogy a gyógyszer okoz nála ilyen tüneteket de adott mellé neki probiotikumot, amit adni kellett neki amíg el nem fogyott. Ezek mellett nagyon nehezen kezdett el enni.


Mára már van étvágya habár kicsit finnyás lett de azért eszik. Kissé még sovány de kezdi visszaszedni a normál súlyát. Az zavar leginkább hogy még mindig ilyen vizes a széklete igaz, hogy kijárós cica de szoktam látni mert nem megy messzire. Nem bágyadt csak esténként.

Mindig nyávog ha ki akar menni pisilni vagy kakilni. Ez naponta csak kétszer fordul elő.

Lehet esetleg galandféreg?

Vagy valami egészen más?

Hétfőn tudom csak állatorvoshoz vinni.



2023. márc. 4. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Ennyiből nem lehet tudni. Kijárós macska kb bármit összeszedhet más macskától vagy megehet valamit, amit nem kéne. Beteg macskát főleg nem lenne szabad kiengedni világga, bár mondjuk amúgy se...
2023. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kellene egy székletvizsgálat, abból kiderül. Lehet féreg, vírus, baktérium,.. de az is lehet, hogy a gyógyszer nagyon meggyengítette a bélflórát.

Mondanám, hogy próbáld meg kefirrel vagy élőflórás joghurttal megkínálni - ezt szokták javasolni az állatorvosok is, ha a bélflórát kell erősíteni -, de ha amúgy is mész vele hétfőn, inkább várd meg az ő javaslatát.

2023. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerencsetlen macskat latta mar 2 orvos is,raadasul az egyik allatkorhaz, de se egy verkep, se egy szekletvizsgalat nem tortent? Es rontgen se, csak ranezesre meg lett allapitva, hogy a hata faj?

Ne mar basszus!


Nem tudom hol laksz kerdezo, de talan tudunk normalis orvost ajanlani a varosodban, ha megirod. Ezt a macskat ki kene vizsgalni es nem csak ugy kezratetellel.

2023. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Ezt nem említettem meg a kérdésem leírásban, viszont a cicát visszavittük kontrollvizsgálatra még ezek után (február 20 körül). Az orvos megvizsgálta és lázat is mért nála.

Egészségesnek nyilvánította és mondta hogy még hányhat vagy esetleg lehet hasmenése ezek után is. Nekem csak az szokatlan, hogy már mondhatni “régóta” ilyen és nagyon híg a széklete, ennek ellenére egész élénk és eszik is.

Nem tartotta sem a saját orvosa sem az állatkórház szükségesnek, hogy vérvizsgálatot, röntgent vagy székletvizsgálatot csináljanak rajta.

Elképzelhető, hogyha hétfőn elviszem akkor már indokoltnak fogják tartani.

2023. márc. 4. 20:27
 5/5 anonim ***** válasza:
A macska veséjére azért nem ártana ránézni.
febr. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!