Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhesség alatti ivartalanítás?

Vemhesség alatti ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem vagyok az ivartalanítás ellen, nekem is van egy ivaratalanitott kandúrom.


Tehát a helyzet a következő, hogy az utcánkban, pontosabban a szomszédok között volt egy lány cica. Ez a cica sokat járt szomszédolni, kinti benti cica.

Gyakran megfordult nálam is. A gazdái nem nagyon etethették mert állandóan nyávogott és rengeteget evett ha adtam neki plusszba soványka volt.


Felfigyeltem arra, hogy vemhes lett ez a cica, de mivel nem a sajat cicam ezert ugye szoba se johetett az ivartalanítás, mert más kiskedvencéhez, milyen jogon nyúlnék.

Már eleg szép pocakja volt, januárban történt meg a légyott( persze hogy az én udvaromon egy kóbor kandúrral), erre az eredeti gazdája látott egy hirdetest, hogy xy alapitvany ingyen es bermentve csinal ivartalanitast és ő erre elvitte a cicat.

Az alapitvany pedig nagy gyozelmesen kitette az oldalara hogy az ivartalanitas megtortént és a cica mar felidon tuli vemhes volt. Ha jól számoltam max 3 hete volt még a fialásig.


Mit gondoltol erről?

Természetesen tudom, hogy manapsag nehez és lehetetlen felelossegteljes gazdat talalni, viszont sajat csaladomon belul is tudtam volna olyat aki befogad egy-egy cicát.



2023. márc. 10. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Még mindig jobb egy vemhes macskát ivartalanítani, mint 6-8 kiscica, akiknek vagy lesz felelősségteljes gazdájuk vagy nem.

A családodnak adott a lehetőség, rengeteg macska van a menhelyeken.

2023. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az en cicamat vemhesen ivartalanitottak, a szomszedtol fogadtam be igy, szoval nem miattam lett vemhes, nalam benti lett.

Igazabol ivartalanitas kozben derult ki, nem is tudtunk meg rola elore, bar sejtheto volt, mert kint elt es olyan 6 honap koruli volt akkor. Szegenyke, ilyen fiatalon maris vemhes lett.


Megmondom oszinten, hogy igen, valamennyire sajnaltam ezt az egeszet, de orulok igy utolag, hogy igy alakult, mert a macskamrol utana nem sokkal kiderult, hogy leukozisos. A kolykok is azok lettek volna, csak szenvedes lett volna az elet nekik.

Na meg ugye ki fogadna orokbe leukozisos macskakat. Rajtam ragadtak volna, viszont en csak egy macskat tudok eltartani megfeleloen, tobbet nem.


Szerintem akarmennyire is szarul hangzik, ez egy felelos dontes.


De azert nagyon tudok haragudni, ha valaki tudja, hogy ivaros a macskaja, de ennek ellenere direkt kiengedi igy...

Nem ertem miert olyan rohadt nehez elore gondolkozni.

2023. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök neki, hogy a gazdája legalább annyira eljutott, hogy ingyen legalább ivartalanittatta.
2023. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy abszolút pozitív történet. Volt egy félig-meddig felelőtlen állatartónk, aki végül eljutott odáig, hogy ivartalanítsa a macskáját, ezzel egy negatív folyamatnak az elejét vette.


"mindig van, aki befogad 1-2 kiscicát" - az a gond, hogy ez nem igaz. Szakadásig vagyunk fél-kóbor folyton ellő kiscicákkal, akik csak úgy "vannak". Meg kell nézni egy-egy fb település csoportot, ha valaki kiscicát szeretne legalább 10 komment jön, hogy náluk vannak, csak meg kell fogni... 10 embernél minimum 2-3 kiscica. Szorozd össze...


Aki kiscicát szeretne az bárhol talál, örökbe tud fogadni, aki meg nem tervezett ilyesmit, arra pedig nem szabad rátukmálni, hogy "dehát elfér nálad".


Szóval nincs, akinél elfér. Mert akinél elfér, annál férjen el a következő, meg a következő is.


Sokkal egyszerűbb ivartalanítani a macskákat, és akkor nem kell minden évben (kétszer) sakkozni, hogy na akkor ezek hova legyenek.


Félidős vemhesség: még mindig "jobb", mint 4 hetesen csont és bőrösen, rühösen, gennyes szemekkel "remélni" a jobb napokat, ami talán soha nem jön el.

2023. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ivartalanítás párti vagyok. A sajátom is ivartalanított. Viszont az én szememben ez ugyanolyan gyilkosság mint ha valaki az újszülött kicsiket vízbefolytsa. Semmivel sem jobb.

Igen tudom hogy sok a gazdikereső és kevés a jó gazdi, de ez az én szememben akkor is gyilkosság. A gazdi meg elmehet a.... ba. Minek tart valaki állatot ha éhezteti,sajnál rá költeni és veszélynek teszi ki azzal,hogy kiengedi.

Mellesleg ha én ettetek egy állatot, és tudom hogy szenved akkor igen is ivartalanítom ha anyagilag megtehetem. Az nem kifogás hogy nem az enyém.

2023. ápr. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma hirdették a Googlen, hogy az Orpheus vállal 400 akciós cica ivartalanitást. Akit érdekel, nézzen utána a neten, gondolom hogy ingyenes, vagy akciós áron!!! Ma van ápr. 25.
2023. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!