Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha ellen hogyan lehet...

Bolha ellen hogyan lehet hatékonyan küzdeni?

Figyelt kérdés

Nemrég hozzám került egy cica, nem tudom, hogy eddig is bolhás volt-e sajnos csak most vettem észre hogy nincs egyedül...


Holnap veszek bolhairtót és féreghajtót, de ha a lakásban is szétszórta az ellen mit tehetek? Sose volt ilyen problémám..


2023. máj. 8. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Macskára bolha és kullancs elleni spoton, ezt akkor is add ha már nem bolhás föleg ha kijárós. A lakásba pedig minimum oda ahol sokat tartózkodik bolhaírtó spray, törölközök, ágynemü stb amivel érintkezik és mosható azt kimosod.
2023. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mióta nálam van bentlakásos, elvileg előtte is az volt.

Nem tudom mikor kerültek rá a lakói, szóval kicsit aggódom mennyien lehetnek. Gőzölőgép segít megszabadulni a dögöktől?


Köszönöm az ajánlást, kapni fog mindent. Nem szeretném ha baja lenne szegény cicának.

2023. máj. 9. 00:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

insecticide 2000, ezzel fújkodd le a cuccait. Azthiszem Fressnapfban is lehet kapni.

Ha elkezded bolha ellen kezelni a macskát ki fognak dögleni az egész lakásban egy idő után, mert a macska bolha válogatós és a macskát csípi 99%ban.

Frontline combot ajánlok mint spotont.

2023. máj. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nexguard combo spot on
2023. máj. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Frontline combot kaptam, már rá is csepegtettem :)


Köszönöm szépen a segítséget

2023. máj. 9. 11:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Elvileg már kimúlt az összes bogara, viszont most mégtöbbet kaparózik. Elképzelhető, hogy a bolhák bevadultak hirtelen a csepptől és mégjobban összemarták szegény cicát? Mikortól enyhülnek ezek a tünetek? :(
2023. máj. 10. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem hullott ki a szőre ott ahol rátettes a cseppet?

Lehet enyhe allergia azért vakarózik.

2023. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hullott ki, illetve már mérséklődött a kaparózás is. :)
2023. máj. 13. 01:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de ezt nem értem. Azt írták a készítményre, hogy 8 hétig véd és hogy 24 órán belül kimúlnak a meglévő bolhák. Most mégis láttam több darabot mászkálni a cicán... Hogy lehet ez? Kezeltem a fekhelyeit és a bútorokat, szőnyeget is. Ötlet?
2023. máj. 14. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a bolhák manapság ellégé ellenállóak lettek fipronil ellen (frontline hatóanyaga) advocate, vagy bravecto amit ajánlanék, hogy 100%-osan jó lesz.
2023. máj. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!