Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni?

Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Egyre többet van az udvarunkban egy vemhes nősténymacska. Fogalnam sincs, kié volt, vagy honnan jött. Nem igazán látom rajta, hogy el akarna menni máshová.

Távol tudom tartani valahogy?

Ha viszont úgy dönt, hogy itt akar megszülni, akkor hogy tudok segíteni, vagy mit kell ilyenkor tenni?

Ilyenkor is lehet rá bolhanyakörvet vagy valamit rakni? Semmi nincs rajta és azért kicsit sajnálom is, mégha amúgy nem vagyok oda a macskákért.

Teljesen kezdő vagyok macskatéren.



2023. jún. 23. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha úgy döntesz, hogy befogadod, akkor mindenképp ivartalanítsd szülés után! Megszülni megszül magától is, inkább utána lesz teendő. 12 hétig az anyjukra lesz szükségük a kicsiknek, utána kereshetsz nekik felelős, és szerető gazdit!
2023. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Bolha nyakörvnek semmi haszna. A cseppentős cuccok érnek valamit.


Távol tudom tartani valahogy?

Elüldözöd amikor látod. Zárva tartod a pincét, rakodót stb helyeket hogy ne menjen be.


hogy tudok segíteni, vagy mit kell ilyenkor tenni?

Ha azt akarod hogy ott szüljön akkor tegyél ki neki fedett helyre valami fekhelyet. Enni, inni valót. Majd megszül magától. Nem kell hozzá más segítség.

2023. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Bolhanyakörvvel csak könnyebben fennakad valahol, azt ne tegyél rá. Cseppek jobbak.

Én is kitennék egy dobozt, bele régi törölközőt vagy takarót, ilyesmit. Ha talál alkalmas helyet a portádon, akkor ott fog elleni. Az a baj, hogy sokszor a macskák rosszul mérik fel, hogy mi alkalmas, és van, hogy ezért pusztulnak el a kölykök. Ezért ha dobozt kiraksz, akkor legalább tudod, hova ellik.

Én felkeresnék macskamentést, mert kiscicákat (főleg újszülötteket)+mamát, illetve vemhes macskát nagy eséllyel befognak és befogadnak akkor is, ha teltház van náluk. Ők aztán biztos megfelelően tudják gondjukat viselni.

2023. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

ÁLLATORVOST KELL HÍVNI! Lehet még ivartalanítja az előtt, hogy a kicsik megszülettek. Jobb lenne, mert rengeteg a kóbor állat!

De ha meg akarod tartani, akkor is kell állatorvossal beszélned!

2023. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jún. 23. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!