Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A párom allergiás a macskákra...

A párom allergiás a macskákra de nem mindegyikre?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy cicát viszont a párom allergiás rá, DE elmondása szerint nem mindegyikre. Ugye vannak hipoallergén fajták. Most a sima házi macskáról beszélek. Egy ismerős macskájára vigyáztunk kb. 1 óra hosszáig és semmi baja nem volt. Létezik ilyen hogy nem mindegyik házi macskára allergiás? Egyébként a szfinxen gondolkozunk. :)

2023. júl. 7. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Igen, én is a szfinxet akartam javasolni. Na arra nemigen van aki allergiás. Vagyis orvosilag :D :D


Elsőre fura a kinézete. De egy ismerősömnek van... annyira cukker, annyira tud ragaszkodni (mint más cicák). Én nem vagyok macskás, de ezt nagyon bírom. Azóta vagyok úgy ha egyszer cicát vennék, az csakis szfinx lenne. :D

2023. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Kopasz macska, és gond letudva
2023. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Csak pontosítás végett, hogy mielőtt konkrétan a felvetésre lehessen válaszolni:


Ha tudod a választ a kérdésre, akkor miért teszed fel?

2023. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Egyfele macskaszor allergia van es akkor az aki allergias ra az minden.macskafajta szorere allergias. Nyilvan kopaszmacskara kevesbe lesz...


Az allergianal az idotenyezo sokat szamit. 1 oraig fekugyelni egy macskat a sajat macskaszor mentes lakasunkban vagy akar a sajat lakasaban a macskatulajnak meg nem feltetlenul teliti az allergias szervezetet. De ha epp vedlik vagy mar minden tele hetek ota macakaszorrel, vele kell vele fekszik akkor garantaltan elojon az allergiaja. Edesanyam volt mindenfele allatsuorre allergias megis lett macskaja. Csak neha tunt allergiasnak tőle. De amikor wlpusztult a macska, akkor ra fel evre elmeselte, hogy je sokkal jobban erzi magat, nincs annyit bedugulva az orra, kevesbe reagalt rosszul a pollenszezonra, nem kohecsel mar mint tett3 azt evekig stb. Azaz a macskamentesseget hirtelen nagyon is megerezte.


Javaslok a parod menjen el egy friss allergiatesztre prick teszt nezzek meg macska, kutyaszorre ...stb. toll, por egyebek. Es ha erosen allergias akkor felejtsetek el. Vegyetek tekit, epitsetek szobameretu akvariumit vagy csinaljatok gyereket. (bar ez utobbira is sok pasi allergias lesz egy dio utan:-)) Hidd el egy allergias pasas nem guszta...

2023. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha a párod akárcsak kicsit is allergiás a cicákra, akkor semmi esetre sem hoznék mellé egy cicát.
2023. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Az semmit nem jelent, hogy egy órán keresztül nem folyt össze taknya-nyála. Ha hajlamos rá bármikor előjöhet és akkor ki fog távozni a háztól?
2023. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
A macskaszörre, vagy a macskanyál enzimre allergiás? Milyen súlyos? Megannyi kérdés, mielött.
2023. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

1 óra alatt valószínűleg nem jönnek elő a tünetek.

A szfinx egyébként nem hipoallergén, ugyanúgy termeli az allergiát kiváltó fehérjét.

2023. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
1 óra az semmi. Nekem több óra, van hogy nap, mire jelentkeznek a tünetek
2023. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látszik aki itt kopasz macskát javasol azt szisztematikusan lepontozzák. Ld a két kérdés az elején.


Gondolom az ilyenek fejében nem az tény játszik szerepet, hogy a kopasz cicákat (is) tényleg azokták az allergiásoknak javasolni:


[link]


Hanem a lepontozók csupán a kopasz cica iránti ellenszenvüket fejezik ki. Gratulálok, ezek szerint nem a kérdező segítése a cél, hanem a viszolygás kifejezése...


Mellesleg ez nem egy szavazás arról, hkgy kinek nem tetszik a csupasz cica.:D

2023. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!