Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan, aki nyáron/vagy...

Van olyan, aki nyáron/vagy egyáltalán nem ad a macskájának nedves tápot? Csak szárazat. 9 hónapos a macskám.

Figyelt kérdés
3 napja, mióta bejött a nagy meleg, a macskám nem eszi meg a nedves tápját csak a szárazat. Reggel szokott szárazat kapni, Royal Canin British Shorthair kittent. Este pedig Concept for Life kittent. Aggódom, hogy egész nap kint van a nedves, mert nem nyúl hozzá, csak késő délután-estefelé. Eddig megette 1-2 óra alatt szépen. Eleve az sem jó, hogy egész nap kint áll a táp, sokszor már inkább kidobom 2-3 óra után. A szárazat pedig sokkal jobban eszi az elmúlt napokban.

2023. júl. 10. 22:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szaga az nincs, mert “kiszárad” ha nem eszi meg, illetve nem várom meg, hogy egész nap ott álljon, ezért váltottunk át a reggeli nedves tápra, hogy jobban tudjam figyelni a fogyást. Ahogy írtam, kidobom 2-3 óra után.
2023. júl. 12. 22:32
 12/15 anonim ***** válasza:

"Aggódom, hogy egész nap kint van a nedves, mert nem nyúl hozzá, csak késő délután-estefelé."


Akkor már inkább ne nyúljon hozzá. Előtte se kéne lennie.

2023. júl. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szövegértelmezési problémákat érzek és segítőkész válaszok helyett olykor kiragadott mondatokkal való költözködést néhány válaszolón.

Kedves #12 mint írtam eddig megette, csak amióta bejött a nagy meleg, azóta nem.

Azóta nem is kap nedveset egyáltalán. Köszönöm az eddigi normális válaszolóknak, aki pedig nem tud az egyszerű kérdésre válaszolni, görgessen tovább.

2023. júl. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A kérdező még válaszolni sem tud, hogy te válaszolsz helyett, "kedves" #13-as válaszoló?
2023. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem úgy fogom csinálni, hogy minimális nedveset teszek ki reggel 30 grammot"


Meg is van a probléma forrása! Nem írtad eddig, hogy általában mennyit szoktál neki adni, de ha a száraz a fő eledele, akkor egészen biztosan (túl) sokat.

Nálunk még a nagy 8-9 kilós cica sem kap 40-50 grammnál több szottyost egyszerre, és bizony az 50 néha neki is sok.

(Általában 40 g-os tasakosat veszünk, abból kapnak egyet-egyet, ennél többet akkor, ha más fajta szottyosunk van, pl. egy 100 g-os tasakot vagy konzervet felezek el.)

Jó minőségű nedvestápból, pláne, ha kap mellé normális minőségű szárazat is, akkor ez bőőőven elég egy napra.


A 30g, amit írtál, tökéletes, illetve én azt próbálnám még ki a helyedben, hogy csak minden második nap adnék szottyosat a vacsi mellé.

2023. júl. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!