Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenéses a kismacskám, mire...

Hasmenéses a kismacskám, mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Holnap tudom leghamarabb dokihoz vinni. Megy a hasa, háromszor kakilt az álomba, egyszer rám (ez épp csak egy kicsi adag volt, talán pukizott és kijött belöle), kétszer vettem észre, hogy kicsöppen belőle. Tegnap sok kaját kapott, nagyon éhesnek tűnt, megsajnáltam, talán ez a gond, talán más. De nagyon aggódok érte. Vacsorát-reggelit adják neki, vagy inkább ne, valahol azt olvastam, hogy jó koplaltatni, valahol azt, hogy nem.

Kicsit enerváltnak tűnik, de nem vészes, játszott is, szaladgált is, de lustább, mint általában.


2023. aug. 6. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Egy nagyon fontos kérdés. Mit kap enni?
2023. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem figyelj rá hogy igyon, ne száradjon ki. A macskák hajlamosak nem inni
2023. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van nálad? Ugyanazt eszi, mint ahonan hoztad?
2023. aug. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sosem iszik túl sokat, pedig mindig tiszta víz van előtte. Ivott ma, nem többet, de szerintem nem is kevesebbet, mint máskor.


Konzervet kap. Nem a legolcsobbat, de őszintén szólva nem is a drága kategóriából. Nincs bevált típus, ott veszem, ahol épp vásárolok. A szárazat nem szereti. Tegnap adtam neki egy kis maradék kacsát, bőrt, talán korai volt még, ez az én hulyesegem.

2023. aug. 6. 16:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Az utcán találtam, ott kóválygott egyedül. Nem tudom mit evett előtte.
2023. aug. 6. 16:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy hónapja van nálam.
2023. aug. 6. 16:35
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
A konzerv simán meghajthatja, ahogy a bőr és a zsíros kacsahús is. Szárzatápot adj neki, ki kell tapasztalni, melyiket szereti. Muszáj szárazat kapnia, már a fogai miatt is, illetve attól nem lesz hasmenéses.
2023. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy tényleg csak ennyi a baj! Akkor jó lesz, ha és és regel csak szarazat kap, ugye? Aztán úgyis megkapom a dokitól a segítséget. Kénytelen lesz megszokni a szarazat is, illetve kerülni fogom, hogy hogy túl zsíros kaját adjak szegénykémnek.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2023. aug. 6. 16:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez hülyeség, amit a 7es ír, hogy ne kapjon konzervet.... A macskák irtó keveset isznak, azért is adunk nekik konzervet, mert annak relatíve nagy a nedvességtartalma. Ha most hasmenéses, eleve kiszáradásgyanús, most elkezded csak szárazzal etetni, egyáltalán nem garantált, hogy többet fog inni (a macskák ilyenek sajnos), de még jobban kiszárad!!

Viszont rá kéne állni a minőségi kajára. Vannak köztes megoldások, ha nem vagy anyagilag eleresztve, de az ilyen whiskas, felix és társaik nem jók. A legjobb, ha rendelsz valahonnan (pl zooplus) egy nagyobb mennyiséget, mert akkor nagyon megéri az ára, lebontva alig jössz ki rosszabbul, mintha a szupermarketben vennéd, de legalább ott kapsz jó áron olyat, aminek magas a hústartalma.

Amúgy kb bármitől mehet a hasa, ezt senki nem tudja látatlanban megmondani. Lehet a kaja minősége, lehet, hogy nem az. Holnap mindenképp állatorvoshoz vidd, mert a macskáknál eleve veszélyes a kiszáradás, egy picinél pedig súlyos következményekkel járhat.

2023. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

"Bocsi, ez hülyeség, amit a 7es ír, hogy ne kapjon konzervet.... A macskák irtó keveset isznak, azért is adunk nekik konzervet, mert annak relatíve nagy a nedvességtartalma."


Ne forgasd ki a szavaimat! Mivel a konzerv javarészt víz, ezért hasmenést okozhat, főként kölyökmacskánál. Ez tény! Egy szóval sem írtam, hogy ne kapjon konzervet. Azt írtam, hogy simán okozhatja a konzerv a hasmenést, a kölykök gyomra érzékenyebb, meg a minőség sem mindegy nyilván. Ha csöpög belőle a fos (már elnézést, de lényegében ez történt szegénnyel), akkor nem nedves kajával kell etetni, hanem szilárddal, ami szilárdítja a székletet is. Ezzel lehet, hogy meg is oldódik a gond. A száraztáp az alap, a nedves meg mehet kiegészítőnek. Ha fullba eteti az ember nedvessel, meg zsíros kajával, nem csoda, hogy hasmenéses lesz..

2023. aug. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!