Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 200-300 ezer forint soknak...

200-300 ezer forint soknak számít egy fajtiszta macskáért?

Figyelt kérdés

A fajta amivel nagyon szemezgetek a bengáli itthon és kb ilyen árakat látni a tenyésztőknél.


Ez normális ár egy ilyen bengáli macskáért vagy olcsóbban is meg lehet oldani a macska megvételet?


2023. aug. 19. 20:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
78%

2023 elején ezen árkategória felső határának megfelelő összegért vettünk szintén egy fajtatiszta cicát(nem bengálit). Akkoriban és most is ezek az árak reálisak az ilyen cicàkért, tekintve, hogy aki fajtamacska vásárlásra adja a fejét, az az adott személyiséget (esetleg külső jegyeket) keresik, így ahhoz, hogy ez meglegyen, muszáj mélyen a zsebbe nyúlni, mivel a jó tenyésztők rengeteg időt, energiát és pénzt fektetnek abba, hogy egészséges, jó idegrendszerű cicáik legyenek. Tekintve, hogy nem mindegy milyen körülmények közt tartják őket, melyik cicákat pároztatják és hányszor, illetve minden cicát genetikai betegségre szűrnek.

Ennek pedig ára van☺️ Ez az àr pedig 15 évre lebontva, nem sok.

máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nem sok értük. Néha vannak kicsit idősebb cicusok (6-12 hónaposak), vagy 1-2 éves tenyészetből kivontak jelentősen kedvezőbb áron a Macskavároson. Legutóbb pont bengálit, és brit rövidszőrűt kerestek, és találtak itt az ismerőseim. Az idősebb cicák kiforrottabb személyiségűek. Ha a személyisége passzol az életviteledhez, akkor hajrá. :)
máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

Mindig meg van ez magyarázva, hogy minőségi tartás, hely meg ellátás, meg a tenyésztési munka (legtöbb igazából kimerül abban hogy valani szép állattal fedeztet, genetika, biológia az már nem megy) miatt kerül ennyibe.


Csak abba gondoljatok bele, hogy van, ami súlyra szokott menni (gyógyszer az ellátáshoz, élelmezés stb) van ami pedig egyszerűen az eltérő faj miatt lenne más, mint a kutyánál. Macskára nem vonatkozik annyi minden jogszabály, nem kell képezni, kiállításra is ketrecben viszik.


Szóval nem tudon hogy jön ki a matek, hogy egy macska annyiba kerül, mint egy kutya, még ha ritka fajtáról is van szó.


Évek óta megy a kutya-macskatenyésztők magasztalása, és látom milyen tenyésztési koncepciók, sőt milyen leromlott almok, egyedek jönnek ki. Nagy biznisz meg a covid óta lett, boldog-boldogtalan tenyészt, mindenfajta selejt állattal, és irreális áron adja az utódokat, de nem a számosság, hanem abszolútértéken, mert egészen egyszerűen nem olyan minőségű, mint amit árat rátesz. Nyilván nem kell bekerülési költségen adja, engem nem zavar ha keresni akar rajta csak akkor:

A, ne állítsuk azt, hogy ez kell, ennyinek kell lennie,


B, legyen egyedi az árképzés, mert három bivalybasznádi kiállítástól, meg ugyanilyen kaliberű anyától nem feltétlen gondolom hogy 300 ezer ft egy reális ár, mert kb semmit nem érnek ezek a címek. Szép az állatod. Ennyi. Kirnak megfelelő divatnak megfelel (nézzetek csak rá a kutyafajták alakulására, régen milyenek voltak a kiállításon, és most.)


Legyen józanság.

máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 23-as

Teljesen vakon vagy.

A kutyákat a macskákkal nem kellene összehasonlítani,de ha már így beleloholtad magad akkor segítek egy kicsit.

Tenyésztőktől mind a kutyák,mind a macskák 13-14 hetes koruk után kerülnek ki!

Az addig fellépő költségek mint oltás,ivartalanítás,genetikai tesztek, étkeztetés mindkét fajnál fennállnak közel egyforma árkategóriában.

A jogszabály amiről beszélsz,hogy a macskát nem kell kiképezni,bezzeg a kutyát.. nevetség😂 A tenyésztő célja a kutyáknál sem az,hogy kiképezze őket 13 hetes korukig, ezzel a legnagyobb baromság példálózni. Az majd a leendő gazdi feladata lesz..

A tenyésztő célja a fizikailag, és idegrendszerileg egészséges utódok,hogy MAJD kilehessen képezni. Nem merül ki annyiban a munka,hogy két szép állatot pároztatnak, amiről te beszélsz azok a szaporítók!!!!

A boldog boldogtalan tenyészt mindenféle SELEJT állattal sem állja meg a helyét…

A macskám tenyésztője 10+ éve csinálja amit csinál.

A szerinted selejt állata genetikai szűréseit is rendelkezésünkre bocsátotta amikor vásároltunk tőle.

Egészséges,jó idegrendszerű, fajta standardnek megfelelő cicát hoztunk tőle.

Alomra szoktatva, kaparófára szoktatva,egészségesen.

Egy kutya tenyésztő mivel tesz többet mint egy macska tenyésztő?

Elárulom, semmivel!!! Némelyik kutyafajta már inkább macska..

Minden fajtának megvan a jellegzeteségi kutyánál és macskánál is, a cél pedig a fajtaleírásnak megfelelő kisállatok..

Az,hogy semmit nem ér NEKED a kiállítasi cím, az egy dolog.

Nem is neked kell,hogy jelentsen valamit,hanem a tenyésztőnek, aki visszajelzést kap a szerinted “semmi”munkájáról.

máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Sejtettem, hogy betalálnak a tálibok, de nem baj, vegyétek a sok beltenyésztett, homogén selejtet és nyeljétek bő nyállal, a sok marketingdumát amit nyomnak hozzá!


Jóétvágyat!

máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%

Mégis,hogy kerültek ide a tálibok????

Próbálsz okosnak tűnni,de szörnyen buta vagy. 😮

máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
70%
A jó vérvonalból származó, gyakori fajtájú kutyának 300 ezer az alsó határa kb, de inkább 400-500, pláne ha ritkább. Ez még mindig jóval több, mint egy macskáé.
máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég vettem ragdollt 250 ezerért. Szóval szerintem teljesen reális.

Egyébként a kialakult mentett vs. fajtatiszta cica vita kapcsán elmondanám, hogy nekem menhelyről van kutyám, mások által talált, fölösleges szaporulatból volt eddig minden macskám, most is van egy ilyen is. És nagyon vágytam már évek óta egy ragdollra, ezért most vettem egyet. És csodálatos, gyönyörű, hipercuki, a szépsége mellett a kedves jelleme miatt fogott meg ez a fajta. Nem gondolom, hogy emiatt szar ember lennék, akit nem érdekel a kóbor állatok sorsa.

A tenyésztői árakról meg... Én ezt a cicát 2x oltva, ivartalanítva, 3x féreghajtva, a nevemre írt chippel, szerződéssel, törzskönyvvel, valamit egy kezdőcsomaggal kaptam, amiben voltak tálak, egy csomó játék, 1-2 hónapra elég kaja stb. Ha mindennek az árát levonom a 250-ből, amit kifizettem a cicáért (mert ugye ha nem így kapom, minderre nekem kellett volna költeni), az 150 ezer, ami marad a tenyésztőnek. Igen ám, csak legalább 12 hetes koráig nála laknak a kölykök, akiknek kell kaja, alom, és akkor még ott vannak a felnőtt tenyészcicák, akiket szintén etetni kell, vannak állatorvosi költségek, alom, játékok, kaparófák stb. Ezt is az eladott kölykök árából fedezik, akkor is, amikor épp nincs új eladott alom. Szóval olyan baromi sok nem marad kölykönként. Nem azt mondom, hogy nullás, nyilván nem, de nem is olyan brutál haszon, mint ahoy kívülről kinéz.

máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 28as! Szintén Ragdollos gazdiként írtam a soraimat, 21-24es válaszok.

Felesleges magyarázni az okoskodóknak

Nem fogják megérteni..:)

máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Versenyzővagyok ***** válasza:
55%
Külföldön 1000-2000euro
máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!