Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik Urinary tápot adjam a...

Melyik Urinary tápot adjam a cicáimnak? Royal Canin, Hill's, Eukanuba, Trovet?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta az ivartalanítás után, mikor megkérdeztem, mire kell figyeljek, hogy válasszak egy Urinary nevezetű(felírta) száraztápot nekik és azt adjam fő ételként, mellé mehet konzerv bármilyen, ne sok, 1-2 evőkanálnyi. Ezt a 4-et írta fel, hogy válasszak, azt mondta bármelyik jó ezek közül, amelyiket hajlandóak megenni. De azért mégis, szerintetek melyiket válasszam? Ti mit adatok ivartalanított kandúr cicáknak? Testvérek és fél évesek.
2023. szept. 1. 10:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Pedig struvite hugyko eseten sajnos az allat egesz eleteben jo reszt gyogytapot kell ennie, mert allandoan vissza fog terni megfelelo kezeles hianyaban, ha mar egyszer kialakult.


Egy ido utan, ha mar maga a problema megoldodott es mar csak a szintentartas fazisa van, lehet ugy etetni, hogy mittudomen, egyik nap gyogytap, masik nap meg sima. Vagy ahogy most epp en csinalom (allatorvos jovahagyta) 5 nap gyogytap, 2 nap rendes hust kapnak.


En jol behuztam ezzel kapcsolatban, a kutyam es a macskam is struvite hugykoves. Azzal szoktam viccelodni, hogy elkaptak egymastol.


Az ivartalanitas onmagaban nem indokolja a hugyko elleni tapot. Ez mar csak akkor kell, ha kialakult es meg van a pontos tipusa, mert hugykobol is tobb fajta van.


Steril tappal viszont lehet etetni.

2023. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, elgondolkodtató.

Mivel úgy is azt írják, hogy 3-6 hónapig adandó, akkor mi lenne, ha fél évig Urinary tápot ennének, utána fél évig sima Sterilised tápot?

Megelőzésre meg a biztonság kedvéért.

2023. szept. 1. 17:51
 13/25 anonim ***** válasza:
62%
Steril tap eleg. Ez a megelozes.
2023. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%
Nem elég a steril táp. Urinary kell egész életében.
2023. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Hogy kellene mar? A macska nem hugykoves! Csak ivartalanitva volt.


Minek kene etetni gyogytappal egesz eleteben, ha nincs kialakult hugykove?

A megelozesre eleg a steril tap!

2023. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem rossz szándékkal, csak kérdem.

Ha elég a steril táp megelőzésre, akkor minek van egyáltalán Urinary táp? Ha steril táppal megelőzhető a húgykő, akkor nem kellene Urinary, mert nem volnának húgyköves cicák.

Nem?

2023. szept. 1. 20:53
 17/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, csak egy elmélet.
2023. szept. 1. 20:53
 18/25 anonim ***** válasza:

A hugyko az hajlam kerdese is, nem lesz minden ivartalanitott macska hugykoves. Es nem is eszik minden ivartalanitott macska steril tapot.


Es ha esznek is, biztosan van olyan, amikor nem eleg megelozesre.


Az en cicam pl ivarosan kerult be a menhelyre, ott derult ki a hugyko is. Kesobb lett csak ivartalanitva es vegul en fogadtam orokbe, igy kerult hozzam.


Szoval van mindenfele eset.

2023. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Szóval lehet húgyköves ivarosan és ivartalanul is, lehet húgyköves steril táppal és anélkül is.

Na és - legalább kúraszerűen - Urinary táppal etetett macska lehet húgyköves?

2023. szept. 1. 21:57
 20/25 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jo kerdes, de passz, nem tudom.


Az biztos, hogy en szemely szerint a nagyon alacsony hustartalma miatt egeszseges macskanak nem adnam.

2023. szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!