Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska agresszív a naggyal....

Kismacska agresszív a naggyal. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kb másfél hete van nálam, 8 het koruli kandur. A nagy masfel éves ivartalan kandur. Fokozatosan szoktattam oket egymáshoz, ajtohoz rácsot tettem, ott ettek stb. A nagy folyton morgott rá, azt hittem ebből lesz gond. Amikor eloszor osszeengedtem őket, a nagy cicam tavolsagtarto volt, a kicsi játékosan kozeledett felé. Ma viszont total agresszív lett, folyamatosan felpupozta magat, hatracsapott fulekkel fujt es próbálta eluldozni a nagyot. Hogyan tovabb?
2023. nov. 7. 21:20
 1/8 hu jeno válasza:
15%
meg valtozhat a helyzet, adj nekik idot. a nagy bolcsebb, nem fog kotozkodni a kicsivel. neha nem artana, ha megsimizned a kicsit is, es a nagyot is egyszerre, hogy mind a ket cica erezze, hogy szereted. ha par het alatt sem valtozik a helyzet, jobban jarsz, ha elajandekozod a kicsit, mert a vege az lesz, hogy kart tesz a nagy cicaban. vagy akar a nagy a kicsiben vedekezes keppen. talan az ivartalanitas segitene. a kandur kolykok amugy is "fiusabbak" es agresszivebbek.
2023. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

"8 het koruli kandur"


Ilyen pici cicának fogalma sincs arról, hogy mi az az agresszió, de ezekszerint neked sem. Szimplán játszik a kicsi, semmi több.

2023. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Minden agresszió félelem. Majd összeszoknak. Senkinek nem lesz semmi baja.
2023. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Ilyen pici cicának fogalma sincs arról, hogy mi az az agresszió, de ezekszerint neked sem." Tessék?

Hat, oke. A macska testbeszede mast mond.

Ahogy harmas irta, felelembol plane lehetnek agresszív megnyilvanulasai, mint például amikor megtaláltam es kiharapott 2 darabot az ujjambol. De nyilván csakúgy, játékból csinálta. 😊

2023. nov. 7. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Bocs, nem vettem észre, hogy írtad, hogy fújt. Még nagyon picike, ezt vedd figyelembe, ne láss bele rögtön agressziót. Ez nem az. Ekkora macskában még nincs agresszió. Bizonytalanság van. Ennyi. Próbál nagyfiúnak tűnni. Nyilván szoknia kell még a helyet, meg a másik cicát. Nem kell ezt túlgondolni, majd összeszoknak.
2023. nov. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Majd a nagy megneveli a kicsit.
2023. nov. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. En is abban bizom, hogy szoknia kell ezt az egeszet, illetve majd a nagy megtanitja, hogy mit szabad es mit nem. Csak hirtelen en is megijedtem. Arra felkészültem, hogy esetleg a nagy beprobalkozik, de erre a felallasra a legkevesbe sem szamitottam. Nagyon szeretnem, hogy elfogadjak egymast.
2023. nov. 8. 00:31
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Asj neki időt. Nagy változás a kicsinek az anyja és testvérei után. 2-3 hét az összeszokás ideje, utána már nem lesz gond. Tapasztalat.
2023. nov. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!