Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknak tabletta spot on...

Cicáknak tabletta spot on helyett ?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ezekről lenne szó. Eddig spot ont vettem nekik de nagy harc árán lehet csak rájuk csepegtetni. Ezért váltanék tablettára. Lehet hülye kérdés de nincs ezeknek májkárosító hatása vagy bármi más?


Benti cicák, csak megelőzés miatt kellene.



dec. 12. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
hmm...es a tabletta szerinted egyszerubben menne? mi tablettarol valtottunk spot onra :-D
dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem igen. Ennél a szenvedésnél amit mi hárman leművelünk (2 cica+én) biztos hogy könnyebb lenne :D Kajába rejtve vagy ha kitúrják akkor összetörve kajába keverve.
dec. 12. 13:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked se kellett még sose macskát gyógyszerezni, ugye? :D

A macska nem olyan, mint a kutya. Konkrétan a macskák 95 %-a nem fog hozzányúlni a kajájához, ha megérez benne idegen szagot. Majdnem biztos, hogy nem fog működni a beleporított tabletta. Én gyógyszert adtam (volna) így macskának, de az orvos is csak röhögött és sok sikert kívánt, hát igaza lett, a macska beleszagolt az amúgy kedvenc kajájába és otthagyta. Pedig eskü, emberi orral semmi szaga nem volt a gyógyszernek. A torkán leküzdeni meg minden macskával embertpróbáló.

Amúgy fura, hogy ennyire nem hagyják a spotonos rácsepegtetést neked. Mit kell ott küzdeni? Nem bízik benned a macska?

dec. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kipróbálhatjátok a tablettát, de utána biztos visszatértek a spot-onra. Vagy pedig a zsebetekbe nyúltok, és állatorvossal adatjátok be.
dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére tényleg nem kellett még.

De, bíznak bennem, sőt.. addig nincs semmi gond amíg ki nem nyitom és meg nem érzik a szagát. Az egyik cica még hagyján, ő azért eltűri hiába futna legszívesebben a szag megérzése utána, de a másik egyből rohan szóval meg kell fogni de addig nem nyugszik amíg érzi. Nem is lenne gond ha csak rájuk kéne nyomni de ugye szét is kell húzni a szőrt hogy a bőrre menjen és mire ezt megcsinálom már elege van nagyon és futna ezáltal megint kezdődik elölről. Amint kidobom a spot ont nincs semmi baj, meg előtte sem.

dec. 12. 15:04
 6/15 A kérdező kommentje:
Amikor nyugodt állapotban fekszenek akkor szoktam hogy széthúzom a szőrt hogy a bőr látszódjon, eddig nincs is semmi gond. Ezután a párom kinyitja a spot-ont és ahogy megérzi világvége. Azzal a cicával szoktuk kezdeni aki nagyon utálja hogy ne lássa meg érezze a másikon hogy mi vár rá de hát ugye mindegy mert amint kibontjuk már érzi is a szagot.
dec. 12. 15:08
 7/15 A kérdező kommentje:
A szagát meg nem tudom eltüntetni. Ha meg csak simán a szőrére nyomnám gyorsan akkor gondolom nem érne semmit. :/
dec. 12. 15:09
 8/15 A kérdező kommentje:
Sőt az utóbbi időbe úgy csináltam hogy körbe öleltem őket a kezemmel mintha kb egy kosárba lennének és úgy húztam szét a szőrt hogy ne tudjon egyből elfutni. Itt se volt semmi gond, teljesen nyugodt volt amíg ki nem lett nyitva a csepp :/ Úgy meg már ha elkezd 'kapálózni' akkor már nem tudom széthúzva tartani a szőrét
dec. 12. 15:12
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nemrég kellett életemben először gyógyszerezni a macskát, hát szörnyű tortúra volt, nem is vittem végig (hozzáteszem, vény nélkül kapható cuccot kellett neki adnom, mert SZERINTEM gyakran hányt, és két hét helyett csak kb egy hétig adtam, szerencsére ennek vagy két hónapja és nem hányt egyszer se azóta). Két módszer volt, több-kevesebb sikerrel:


1.) konkrétan lyukat fúrtam egy darab nyers csirkehúsba, és így nem vette észre, amikor bekerült a szájába. Megőrül a nyers csirkéért, de ez nem minden macskára igaz. A másik macskám a májat imádja, neki abban adtam volna be.


2.) két comb közé macska befog (így tényleg nagyon jól meg lehet tartani), száj szétfeszít, bedobod a gyógyszert, ÉS kicsit befogod az orrát is, amíg nem nyel. Borzasztóan hangzik, én se szívesen csináltam, de muszáj volt az orrát is befognom egy kicsit, mert képes volt konkrétan 5 perc után kiköpni, amikor már azt hitted, hogy sikerült...

dec. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a lakótársamnak a kettes módszer sokszor sikerült, bár a fele esetben először mindig kiköpte, én a kettes módszerhez már ilyen minden mindegy alapon folyamodtam, amikor két darab csirkét is kijátszott a macska, akkor már bepipultam annyira, hogy nem is sajnáltam már annyira, amiért ezt művelem vele :D (nem történt semmi, utána fél perccel már megint nagy volt köztünk a szerelem)
dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!