Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés után mennyi ideig...

Költözés után mennyi ideig kell bezárni?

Figyelt kérdés

Új helyre költözök és a cica is jön velem. Félek, hogy egyből elcsavarogna, mert vissza akarna menni a régi helyre.


Mennyi ideig érdemes bezárva tartani az új helyen?


Külön nehezítő körülmény, hogy kinti, csavargó macska volt idáig.


Az új helyen bent szeretném tartani, de nyilván ha nagyon nem bírja, akkor lenne kijárása, viszonylag biztonságos a környék.


Félek, hogyha költözés után hetekre bezárom, akkor meg ha legközelebb kiengedem, akkor már nem azért fog elmenni, mert a régi helyet keresi, hanem már csak hogy meneküljön a bezártság elől.


Mi a jó döntés vajon?

Engedjem ki rögtön, vagy "aszaljam" bent a lakásban pár hetet?


dec. 16. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem mindenképp tartsd benn pár napig.

Ha te ott vagy vele, akkor kevésbé fog nyomasztóan hatni rá a bezártság (max. neked fog agyadra menni a nyávogás, de kibírod 🙂).

Eleinte kísérd el, mikor kiengeded felfedezni az udvart, de ha mindig bent adsz neki enni, akkor arra emlékezni fog, és szerintem be fogja magát nyávogni, ha éhes.

dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
1-2 napig biztosan bezarva kell tartani, hogy szokja környezetet.
dec. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Normál esetben amúgyis bent lenne. Szóval addig, amíg szökésbiztosra nem csináljátok a kerítést. Gondolom ez a mostani háznál is így van pont a macska érdekében.
dec. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

3-as, dehogyis van így. Szerinted hány FELELŐS macskatartó él Mo-n? :D Kb. elenyésző.


A "macska kinti állat, kínzás benn tartani" - hiszti az megy, csak éppen az ilyen emberek életükben nem láttak kivasalt vagy halálra kínzott macskát. Igen elég sok macska végzi az út mellett, de számukra ez nem érv :D Nevetséges.

dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én egy nyakörvet ráraktam amiben nyomkövető volt aztán láttam merre kolbászolt a környéken. természetesen csak 1 hétig aztán utánna levettem.én amúgy csináltam egy macska ajtót így ki is meg be is tud jönni. úgy vettem észre így a legboldogabb napközben simogatva van, alszik este csavarog. mentségemre legyen mondva hogy olyan környéken élek ahol nincs nagy forgalom az út másik oldalán pedig már erdő van így nem hiszem hogy "kivasalnák"
dec. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!