Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A párom macskaallergiás,...

A párom macskaallergiás, tippek, ötletek?

Figyelt kérdés

Nem intenzíven, tehát nem fullad, nem mutat extrém tüneteket, csak valamennyire folyik az orra, de ez is változó.


Kertesben lakok, arra gondoltam lehetne kinti benti macska amúgyis nagyon ki szeretne menni. Csak féltem nehogy elüssék, szóval valahogy még meg kéne csinálnunk a kerítést szökésbiztosra. Vannak ötleteitek hogyan?

Meg úgy hallottam a bársony kanapékat nem kaprják annyira és nem szívesen heverésznek rajta. Ez igaz?

Étrenddel lehet segíteni kicsit az allergén fehérjék termelésének visszafogását? Vagy bármi egyéb tipp?


Köszii


dec. 18. 16:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
4%

Macskabiztos kerítés, zsilipelős kis és nagykapuval??? Van erre 15-25M-ed???

Xard le a macskát! Majd lesz másik, ha elütik. Bár attól még ha bejár, ugyanúgy fog taknyozni a párod.

dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Én mérlegelnék, hogy megéri - e kinti macskát (is) csinálni belőle. Igen, esélyes hogy eltűnik, elütik, bármi történik vele.
dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

😂😂

oké, bárki aki értelmes választ adna?

dec. 18. 16:47
 4/23 A kérdező kommentje:
Bocs ez az elsőnek ment. Igen kettes pont ezért szeretnék szökés biztos kerítés. Hallottam ilyen görgős megoldásról pl, de nem tudom mennyire működne a gyakorlatban. Nem csak kint lenne.
dec. 18. 16:48
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Teszem hozzá, boldog párkapcsolatban élek, tehát nem a párod ellen szerettem volna beszélni! 😊

Mi kutyát tartunk, bent. Orrspray az ágy mellé készítve, mert pároknak is bedugul az orra, ha közel van a kutya. Viszont közöltem vele, hogy tudta hogy kutyás vagyok. Így elfogadta.

dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%

A problémát az elhalt és elhullajtott hámsejtekkel, valamint a vizelet- és nyálcseppekkel való kontaktus okozza. Sokat tehetünk a helyzet javításáért azzal, ha a diagnózis ismeretében kicsit jobban odafigyelünk a környezetünkre. Alapvető feladat ilyenkor például a macska szőrének rendszeres ápolása, kikefélése.


[link]

dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Kertes és kertesház közt is van különbség. Attól, hogy kertesházban laksz, nem biztos, hogy ideális kinti macskának. Nem írtad, hogy milyen a környéken a forgalom, mennyi autó jár felétek.

A másik az allergia esetén az is mérlegelendő, hogy később ez hova alakul, mert egy állandó hatástól, ez fel is tud erősödni, most még csak folyik az orra, később ez még átmehet fulladásba.

Nekem kinti-benti macskám van. Allergiás nincs a családban, de egy allergiás esetén biztosan többet kell majd porszívózni a szőrt a házban, illetve olyan fajtát keresnék, ami nem annyira hullatja, pl: a brit cicák ilyenek. Akár szóba jöhet a rendszeres fésülés is, hogy kevésbé vigye szét a házba, illetve ahol alszotok (hálószobák), oda nem engedném akkor be, mert ott alvás közben töltünk szinte a leghosszabb időt, így talán mérsékelné még jobban a hatását. Tapasztalat: a macska képes az autók közt lavírozni, szét tud nézni az úton, ha meg van tanítva visszajön a házhoz, de az őrült sofőrök ellen nem tudsz mit tenni. Volt macskám, ami 10+ évet élt, és nem autó végzett vele, hanem sajnos egy kutya vagy másik macska kapta el úgy, hogy nem lehetett rajta segíteni. Ivartalanítás, ha kinti mindenképpen. Én úgy gondolom a macska természetének kell is, hogy kint legyen, de akkor kell neki egy hely, ahova bemehet (doboz, kazánház).

És a másik legfontosabb ezek mellett, hogy mit szól hozzá a párod, mert ez elsősorban az ő egészsége, nem a tied.

dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
16%
Az allergiás tüneteken előfordul egyeseknél, hogy a tejtermékek elhagyása sokat segít. Csak mert kérdezted h étrendi ajánlás van-e
dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%
Tudjátok mi mutatja pontosan hogy mennyire beteg társadalomban élünk , azt kellett volna egyből írni baszd ki a picsába az azt a dögöt a lakásból semmi keresnivalója egy allergiás ember közelében.De nem a sok kretén még mindig azt a büdös dögöt félti.
dec. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%
10. Adom!
dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!