Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz valami bajuk a macskáknak?

Lesz valami bajuk a macskáknak?

Figyelt kérdés

az 5 éves és a 7 hetes cicám evett az oldalasbol, és a húsra sütés elött sok fokhagyma krémet raktunk, úgy tudom hogy a hagyma eléggé veszélyes a macskákra is nézve. Sajnos a nagy lelopta a pultrol a maradékot és együtt ették a kicsivel, nem tudom mennyit edtek, a nagy macska nem hiszem hogy annyit evett volna, egyszerre sosem eszik sokat, viszont a kicsi az egy bélpokol. Abban reménykedek hogy hátha kihánják, körbe telefonáltam minden környéken lévő állatorvost de sajnos hiába, holnap újra próbálom, de addig mit tudok tenni hogy ne legyen semmi bajuk?


Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!


dec. 25. 00:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia, én úgy tudom, hogyha egy cica bármilyen formában is evett hagymát,fokhagymát (nincs megadva mennyiség hogy mi káros rájuk) úgy tudod észrevenni, hogy baja van hogyha hányik, remeg, megy a hasa, nem iszik vizet ugye ezáltal kiszárad.


De holnap délig úgy is észreveszed ha valami baj van és igen akkor sürgősen dokihoz kell vinni.


Nekem a 5 hónapos cicámnál volt az hogy véletlen bezártuk a konyhába és nem vettük észre, a pöri meg kint volt a tűzhelyen és bele evett, nálunk abban meg sok hagyma van. Igaz a husit ette ki belőle de mivel hagymával készűlt így is nagyon veszélyes.

Semmi külső jele nem volt annak hogy baja lenne, ezèrt nem rohantunk vele dokihoz és azóta is velünk van szerencsére, éli tovább a kunyerálós éhenkórász életét.


De sose lehet tudni a te cicádnak mégis mi volt az a mennyiség ami árthatott neki, most figyeld sűrüben, ha alszik akkor is figyeld hogy nem remeg-e.

dec. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első voltam.

Nehari azt kihagytam, hogy tünetek pár nap után is jelentkezhetnek.

dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még ezt is találtam: A macskáknál a vöröshagyma fogyasztása miatti vérszegénység kialakulása a lenyelés után akár 12 órával is bekövetkezhet, de általában két-öt nappal késik. A macskák hagymamérgezésének leggyakoribb kezdeti tünetei a hányás, hasmenés és letargia.
dec. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
nálam tuti lenne baja ha lelopná a húst a pultról :D
dec. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
4, ja, mert nincs nőd, aki nyakon b.sszon olyankor, hogy leharapod a nyelved.
dec. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szolovjov ***** válasza:
100%
Hű, én eddig azt sem tudtam hogy a hagyma ilyen veszélyes a macskákra.
dec. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
5-ös, egy tetszett, haha 😂
dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
*ey
dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6# A hagyma az ÖSSZES ÁLLATRA veszélyes, ahogyan a legtöbb fűszer és a magasabb sótartalom is.

Csak az ember bírja, hozzászoktattuk magunkat, illetve kevesebb a gyomorsavunk.


Kérdező, ennyitől nem lehet baja, de nyilván érdemes odafigyelni rá. :) Nem tömör hagymát evett. Asszem ki van számolva, hogy kilogrammonként mennyi tiszta hagymát kell megenni ahhoz, hogy beálljon a mérgezéses állapot. Az én 30 kilós kutyámnak 2 nagy fej vöröshagyma kéne (kíváncsiságból kiszámítottam) , a macsekodnak meg (ha már fokhagyma) legalább 3 gerezd. Az meg simán 5 ek. krém.

dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem lett végül semmi bajul, egyszeri kisebb hasmenéssel megúszták.
jan. 7. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!