Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Így lehet ivartalanítani a...

Így lehet ivartalanítani a macskàt?

Figyelt kérdés

Van egy 7-8 hónapos kandúr macskánk. Az állatorvos azt mondta, hogy itthon is lehet herélni (mivel fiú), ki is jön.

Tudnátok tapasztalatot írni erről ha valakinek van? Vagy igazából bárki véleményét meghallgatom.



dec. 26. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A dohányzóasztalból speckó műtőasztal lesz vagy csak lekapja konyhakéssel a golyókat?! 🤨

Azonnal keress egy másik állatorvost és jól felszerelt rendelőbe vidd ivartalanításra!

dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Lehetni éppenséggel lehet, nekünk 25 évvel ezelőtt, amikor még nem voltak divatban az állatklinikák, hanem házhoz jártak az állatorvosok, ivartalanították kandúrunkat nyáron a terasz asztalán. Ennek ellenére nem biztos, hogy most is ezt a lehetőséget választanám. Bár ha belegondolok, a dokinál is nagyjából negyedórát volt azóta minden kandúr, még aludtak, amikor visszakaptam őket, szóval ha nem adódik semmi komplikáció, akkor elvileg mindegy lenne.
dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Nekünk is otthon csinálta, ezelőtt kb 7 évvel.

Fertőtlenítet felületen, steril eszközökkel kábítással.

Nyilván ha valami kockázati tényező lett volna, akkor nem vállaljuk be itthon.

dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem morbid. Én nem szívesen járkálnék ott az otthonomba, ahol a macskámat műtik vagy műtötték. Nekem ez hentesmunkával egyenlő.
dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Lehet, de inkább a rendelőt válaszd. Képzeld valami élelmes szomszéd macska ellopja az eltávolított részt,... belegondolni is morbid

Nálunk volt egy állatorvos, jött oltani. Nem voltunk otthon és ő (állítólag) keritésen keresztül beoltotta a kutyát... Szóval rendelő inkább

dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Olyan állatorvosnál, akinek mindegy, hogy a rendelőben vagy az előszobában, a rendelőben sem, mert az a rendelő olyan is lehet (meg a hozzáállás is). Egy NORMÁLIS rendelőben, NORMÁLIS gondolkozású dokinál biztonságosabb - arra az esetre, ha mégis bármi gond adódna.
dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Azonnal válts orvost. Tény, hogy kis beavatkozás, és volt idő, mikor elődeink otthon csinálták egy bicskával, de 2023-24-ben ettől már messze járunk.
dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, de vajon mekkora traumat okozol a macskadnak a sajat otthonaban? Ha az allatorvoshoz nem szeret menni egy mutet utan, az normalis, de hogy utana rettegni fog otthon is, az nem. Barmi komplikacio van, pl. kiderul hogy verzekeny, vagy nem ebred olyan konnyen, akkor mi van? Normalis helyen elotte is kivizsgaljak az allatot, hogy a verkepe normalis, szive mukodik es akkortol altathato. Haznal nem nagyon van erre lehetoseg szerintem.
dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Herélni akár csizmaszárba is lehet, de a kérdés, hogy érdemes-e? Mondjuk, eleve baromira zavarja a lelkem, amikor az ivartalanitást annyira rutinmütétként kezelik, mint mondjuk egy karomvágást.
dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!