Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az miért lehet hogy a macskám...

Az miért lehet hogy a macskám csakis a "koszos" esővizet bírja meginni és a csapvizet nem?

Figyelt kérdés
A koszos esővíz alatt azt értem hogy esetleg földes kicsit vagy ázik benne a falevél,stb...

dec. 28. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem lenne más meginná a csapvizet is. De ők jobban szeretik az ilyen állott vizeket, akváriumvizet stb. Pl van kint az udvaron egy ezer éves régi akvárium, amibe ilyen fhu nagyon régi állott víz van, tiszta alga, de a macska meg szívesen iszik belőle, neki ízlik.
dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van az enyémnek is ivókútja imádja a kinti esővizet. De amúgy nekik jó is ha saras vizet isznak mert a tiszta földben sok ásványi anyag van amit ha felold a víz beviszi a szervezetébe. Én van hogy alapból mentes ásványvizet adok neki de akkor is nagyon szereti az esővizet
dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet, hogy pesti vagy, kérdező? Ott én se tudom meginni a csapvizet. Nem csak eszméletlen klóros, de még büdös is. Legalábbis azokon a helyeken, ahová járok.
dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
3.-nál a pont.
dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pár órára hagyd állni a vizet, hogy elmenjen a klór szaga.

-Én sem szeretem a "friss" csapvizet...

dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
87%
Ahhogy a kutyák, ugy a macskák is sokkal jobban érzik az ízeket mind mi. A sok klór,ami a csapvízben van, nekik nem éppen ízlik,inkabb megisszák az állott vizet. De nem kell aggodnod ez miatt. Az ösztöneik miatt az állatok többsége,(ebbe bele tartoznak a Macskák,kutyák,lovak stb.) Tudják hogy mit ehetnek meg/ihatnak meg, illetve hogy ha bármi bajjuk van, ösztönösen tudni fogják mit kell enniük hogy jobban legyenek. Pl. A kutyak is. Ha fáj a hasuk füvet esznek. Ah segít nekik!
dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
A csapvíz szagát és ízét érezheti kellemetlennek. Az enyém is szereti a gyűjtött és szűrt esővizet, az akváriumvízért viszont meg van őrülve, gondolom ott a halak szagát is érzi nem biztos, hogy feltétlenül inni akarja.:D Próbáld ki a pihentetett csapvizet ha a frisset nem issza de nem ördögtől való a szabad esésből begyűjtött és aktív szénen átszűrt esővíz sem. Én magam is vizeskorsóban pihentetett vizet iszok ha történetesen nincs jobb, v más.:D
dec. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A csapvizet én se iszom meg mert rossz íze van, pedig győri vagyok és itt elvileg jó a vízminőség :D A pesti vízről ne is beszéljünk, az egyenesen undorító. Ezzel szemben mikor még kezdő akvarista voltam vízcserénél néha túlságosan beleszívtam a csőbe és benyeltem egy kis vizet, viszont az finom volt :D (nyilván nem szoktam inni belőle). De ha megkóstolod az esővizet (kiállsz esőben és kinyújtod a nyelved) sokkal finomabb mint a csapvíz :D
dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Nekem az esővíz íztelen de nem szeretem magas ásványtartalmú kemény vizeket sem, ami nekem jó az valahol a kettő között van. Többnyire forrásvizet iszunk szerencsére több is van felénk, jól elérhető és bevizsgált ivóhelyeken.
dec. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem vagyok pesti. Én is sejtettem hogy az állot vizet jobban szereti de akkor legalább már tényleg így van.
jan. 1. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!