Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek bevált olcsóbb...

Valakinek bevált olcsóbb nyomkövető?

Figyelt kérdés
A cicáim szeretnek napi egy két órára kimenni az udvarra. Szeretnék a nyakörvükre nyomkövetőt tenni, de az airtag-nek két cicára elég borsosnak tartom az árát, ezért szívesen kipróbálnék először egy olcsóbb alternatívát. Valakinek van más márkával tapasztalata, aminek kedvezőbb az ára?

dec. 28. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Az udvarra kimenésnél minek a nyomkövető? A saját udvarodon nem találod meg a macskát?

Ha pedig elhagyja a portádat a macska, akkor szabálysértést követsz el.

Inkább tartsd benn őket, több értelme van, mint a nyomkövetőnek. Főleg, hogy a nyakörv a kijárós macskán instant halálos ítélet, nem egyszer beakadnak vele valahol, és ha biztonsági nyakörv, akkor ugrott a nyomkövető is, ha nem biztonsági, akkor megfullad a macska.

dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled, én sem örülök, hogy kijárnak. A szüleim rászoktatták őket, hogy menjenek ki piszkítani. Viszont már annyira igénylik, hogy amikor az egyikük egy pár napig nem mehetett ki, inkább éhség sztrájkba kezdett (a másik meg szétszedik a bútorokat). Nem nagyon mennek el az udvarról és tényleg csak kb kétszer egy óráról van szó, de azért megnyugtatna ha vészhelyzet esetén látnám merre vannak.
dec. 28. 22:26
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Értem. Az ugyanúgy érvényes, hogy a kijárós macskának a nyakörv nagyon veszélyes, könnyen attól halhat meg, hogy az rajta van és beakad valahová. Ilyen esetben több értelme lenne abba fektetni, hogy az udvart macskabiztossá tegyétek, hogy ne tudjanak az utcára/szomszédhoz kimenni.
dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
61%

Fontos, hogy macskára csakis úgynevezett szabadulónyakörvet szabad adni, ezen olyan kapocs van, ami nagyobb nyomás hatására szétnyílik. Így ha beakad valahol, elveszíti a nyakörvet és a nyomkövetőt, de legalább nem lesz baja.


Én kipróbáltam kétfajta GPS-t (Tractive, Tail IT) és kétfajta rádiósat (TabCat, Girafus). Egyik sem olcsó sajnos, olcsó opció szerintem nincs erre. A GPS verziók előfizetésesek, mint egy telefon, mivel SIM-kártya van bennük. Ezek elég pontosan mutatják, hogy hol van a macska, viszont a méretük elég nagy, és a bundás jószág gyakorta elhagyja, ha nagyon aktív. Addig okés, amíg a kertemben, de gyakran másnak a kertjében és akkor átkéredzkedek keresgélni.


A rádiósaknak nincsen havi előfizetése, ez szimpla rádiójelekkel működik, de a hatótávolságuk igen kicsi, kb 100 méter, és ezt tovább csökkentik a házfalak, vasbeton építmények stb. De nincs előfizetés, ezt egyszer megveszed és utána nem kell előfizetgetni.


A legbonyolultabb megoldás a macskabiztos kerítés, tehát olyan kerítéssel körbevenni a kertet, amin nem juthat ki. Ez talán egy kisebb területen működhet, mert elképesztően ügyesek, mindenen átmennek. De esetleg le tudtok keríteni egy részt a ház előtt, ahova ki tudnak menni és amit egy ilyen macskabiztos kerítéssel le tudtok zárni. Ez lenne a legideálisabb.

jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A macskákra adható szabadulónyakörv vagy biztonsági nyakörv így néz ki. Ha beakad valahova, kiold a zár és leesik a nyakáról, így nem akad fenn a macska. Macskára csak ilyet szabad adni, a nyomkövetőt is ilyen nyakörvre lehet rögzíteni:

[link]


Itt pedig hogy hogyan nyílik: https://www.youtube.com/watch?v=_J7JB8ZpV6Q

jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 huskym22 válasza:

Köszi a válaszokat. Az én ideillő kérdésem:


androidos gps nyomkövetőt tudtok ajánlani? kicsit mert macskára lesz.

febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Magyarországon én csak a Tractive GPS nyomkövetőt ismerem, nekik van macskára méretezett, bár szerintem még ez is kicsit nagy nekik. Az app működik androidos telefonon.
febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!