Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska liheg játék közben....

Macska liheg játék közben. Lehet magas a vérnyomása?

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk asszisztense vigyázott a macskánkra és előállt azzal, hogy mindenféle baja van a macskának. Ő megfigyelte, hogy a macska " nagyon hamar" kifullad és biztos túl magas ezért a vérnyomása. Nos a macska 3 éves lesz márciusban és csak akkor szokott lihegni ha nagyon nagyon sokat rohangál, vagy játszva van vele, szerintem akkor is csak azért mert izgatott. A másik dolog amit elkezdett, hogy a macskának szájszaga van és biztos rosszak a fogai. Az állatorvos szeptemberben azt mondta, hogy még fogkövei sincsenek..a nedves táptól lesz erős szájaszaga, valószínűleg mert nem tudja jól feldolgozni a szervezete. Hozzá kell tennem, hogy az asszisztensnő minden egyes dologba beleokoskodott, mindent szarul csinálunk, szarul tartjuk az állatot, úgy, hogy életében először látta az állatot. Nem ő ismeri, hanem mi. Nem tudom, hogy bármennyire is adnom kellene ezekre az "észrevételekre". Nyilván ha ahhoz az állatorvoshoz viszem a macskát ahol ő dolgozik azt fogja megállapítani nekünk az állatorvos amit ő kigondolt, még akkor is ha nem úgy van. Nem akarom, hogy baja legyen a macskának, de nem is akarom gyógyszerrel tömni természetesen a két éves macskát, ha nem szükséges...

jan. 1. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

A liheges nekem is kicsit gyanus, de csak amiatt, mert az en macskam soha nem liheg, meg ha 1 orat rohangal, akkor sem. Szoval lehet akar normalis is, de nem tudom, en szemely szerint nem tapasztaltam, csak emiatt irom.

Nem tulsulyos veletlenul?

A tobbivel egyebkent nem foglalkoznek, de a fogkovet te is latod, ha belenezel a szajaba pl.

Esetleg ha te is tudod, hogy a kaja problemas, akkor azt valtsd le.

jan. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azelőtt, hogy egy asszisztens laikus szintű megfigyelése alapján begyógyszerezné a macskát meg fogja vizsgálni az állatorvos. Most az asszisztens azt mondja, hogy "hamar kifullad a macska" nem orvosi diagnózis, ezt az óvodás is meg tudja állapítani. Ha tényleg hamar kifárad az meg a szívbetegségektől a tüdőproblémákig sok minden lehet, nem feltétlen magas a vérnyomása. Én értem, hogy az asszisztens tanult az állatokról, meg sok éve ott dolgozik, de a sejtésem szerint nem az asszisztens megállapítása alapján fogja gyógyszerezni a macskát az orvos, hanem a vizsgálat után általa felállított diagnózis lesz a mérvadó.
jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem túlsúlyos a macska, egyáltalán.Az asszisztens állítása szerint egyszerűen megkapná a macska a vérnyomáscsökkentőt kivizsgálás nélkül. Ebbe én meg bele nem megyek... A kajával az a helyzet, hogy csak nagyon ritkán kap nedves tápot mert ez a probléma, az ürüléke is nagyon büdös ha nedves tápot kap. Na erre is megkaptuk az asszisztensnőtől, hogy idióták vagyunk mert biztos rosszak a fogai nem a nedves táptól történik ami.
jan. 1. 16:30
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Ha edzetlen és hirtelen sokat ugrál akkor liheghet. A mienket is le kellett állítani mert 1 éves sem volt de őrült módon rohangálva járszott és 1-2 perces szüneteket kellett tartanunk. Lakáscica volt ekkor. Később kertesbe, vidékre költöztünk és akkor vált egyértelművé számomra hogy bár egy ugráló energiabomba volt a lakásban, 150m séta után lihegve kifulladt és vinni kellett vagy perceket pihenni, megvárni. Ekkor 3 éves volt, nem volt soha még csak duci sem. Ezen a rendszeres sétákkal javítottunk, már soha nem liheg, fárad el. 35 fokos melegben, meg tűző napon, akkor liheg a kis bolond de a sétát nem hagyja ki.

A fogkövet egyszerűen lehet látni a fogán. Célszerű cukor és gabonamentes kaját adni neki, azzal csökken a fogkő kialakulása.

Ne feltételezzük hogy buta az asszisztens. Majd az orvos, a

szokásaitok figyelembe vételével meg fogja állapítani ha baja van, akkor viszont célszerű betartani az utasításokat. Te ismered a macskád de nem vagy tévedhetetlen!

jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem feszulnek annyira ezen. Elvinnem akkor masik allatorvoshoz, ha aggodok es nem bizok meg a jelenlegiben. Nem az asszisztens dont, csokolom.


Engedd el.

jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

"Nyilván ha ahhoz az állatorvoshoz viszem a macskát ahol ő dolgozik azt fogja megállapítani nekünk az állatorvos amit ő kigondolt, még akkor is ha nem úgy van"

Oké, az asszisztensnő elmondja, hogy ő úgy látja, hogy a macska hamar kifárad. De erre az orvos nem azonnal gyógyszerfelírással reagál, ez egy olyan észrevétel, amit ki kell vizsgálni. Arra a diagnózisra, hogy "a macska 10 perc alatt kifullad" nem lehet gyógyszert felírni, mert ez nem diagnózis, hanem tünet. Biztos vagyok benne, hogy nem az asszisztensnő diagnosztizál, ő inkább elmondja a megfigyeléseit, amit látott és majd az orvos dönt a további teendőkről. Ha az asszisztens azt mondja, hogy a macskának rosszak a fogai az orvos belenéz a szájába és majd megállapítja, hogy tényleg azok-e. Ha azt mondja az asszisztensnő, hogy szerinte rosszul tartjátok, az orvosnak lesz annyi esze, hogy beszél veletek, majd eldönti hogy tényleg van-e tartásbeli probléma. Az asszisztens feladata az orvos segítése és nem a helyettesítése vagy felülbírálása. Persze biztos sokat tud, mert gondolom hosszú évek óta dolgozik az állatorvos mellett és sok dolgot látott, hallott az orvostól, de az orvos diagnosztizál és nem az asszisztens.

jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy vizsgálat nélkül felírnák a vérnyomáscsökkentőt? Még a szakorvos sem tud szemmel vérnyomást mérni és fáradékonyság alapján gyógyszeradagot beállítani, nemhogy az asszisztens. Diagnosztikai eszközök kellenek, mint vérnyomásmérés, az is többszöri alkalommal.

Sokat tud egy asszisztens is, hiszen évekig dolgozik az orvos mellett, sok mindent lát és hall, gondolom beszélget is az orvossal, de azért az állatorvos nem véletlenül jár 6 évig állatorvosi egyetemre.

jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát ő azt mondta nekünk, hogy nem kell kivizsgálni se, az ő macskái is vérnyomáscsökkentőt szednek. Én meg nem fogok az állatnak semmiféle gyógyszert adni vizsgálat nélkül. Nem tudom mit képzel. Ha ő megteszi tényleg a felelőtlenségét mutatja.
jan. 1. 17:13
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy magas vérnyomása van, azért, mert liheg, az hülyeség. Viszont a lihegés tényleg nem normális, és mindenképp ki kell vizsgáltatni!!

Ha erős szájszaga van, az szintén problémát jelez.

Én macskához értő állatorvoshoz vinném el, de mindenképp elvinném megvizsgáltatni.

jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Na pont ez a baj... "Az én állatom hasonló tünetekkel ilyen gyógyszert szed, akkor a másiknak is ugyanilyen kell" felfogás. Az állatorvosok kifejezetten kihangsúlyozzák, hogy ha azonosak is a tünetek, akkor is csak állatorvos utasítására lehet azonos gyógyszert adni az állatnak, mert egy tünetet több betegség is okozhat. Az lehet, hogy mint asszisztens hozzáfér a számítógéphez és tud receptet nyomatni, lepecsételni, aláírni azt, de az asszisztens kizárólag orvosi utasításra írhat(na) fel gyógyszert. Azzal az egy kivétellel, hogy amennyiben az orvos kivizsgálás után beállított egy állandó gyógyszeradagot, akkor nem kell minden gyógyszerkiváltás előtt újra kivizsgálni az állatot, de azt is orvos állította be és írta fel, nem az asszisztens.

De te se legyél hülye, nem kell az asszisztensre hallgatni, gondolom nem biztonsági őr, hogy ne engedjen be az orvoshoz. Ha felmerült a probléma szólsz az orvosnak, hogy ilyet látott az asszisztens, és majd eldönti hogy mi a következő lépés. Meg lehet, hogy érdemes lenne megemlíteni az orvosnak az asszisztense magánakcióját, ha már ott vagytok.

jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!