Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megbarátkoztatni a...

Hogy lehet megbarátkoztatni a macskáim a szomszéd macskával?

Figyelt kérdés

Panelházban lakom két macskával, ivartalan kandúr és nőstény, kb 4 évesek. Mindegyik elég félős, rajtam kívül minden embertől elszaladnak, de egymást komálják. Gyakran nyalogatják egymást. Kissé unatkoznak szerintem, ezért amikor az ajtót kaparásszák kiengedem őket a lépcsőházba, addig sem engem nyaggatnak játékkal. Ha csend van és nyugalom max egy emelettel lejjebb mennek, ha zajt hallanak rohannak vissza.


Az emeletszomszédnak is van egy macskája, ő is kb 4 éves, ivartalan nőstény. Ő viszont egy tökös macska aki senkitől sem fél, kutyától sem szalad el, hanem megpofozza. A simogatást viszont nem szereti, szerintem képes lenne karmolni, talán harapni is. Őt is gyakran kiengedik a lépcsőházba, ilyenkor a lakásuk ajtaját résnyire nyitva hagyják neki. Az én macskáim már emiatt sem mennének ki ilyenkor.


A macskák tudnak egymás jelenlétéről, a szomszéd macska nagyon be akarna jönni a lakásomba haverkodni, gyakran kaparássza kívülről az ajtót, szerencsére újabban már nem annyira. Az én macskáim viszont kissé bizalmatlanok vele, nagyon max megszaglásszák egymás orrát, de néha inkább elbújnak. A nőstény macskám valamivel kíváncsibb rá, képes percekig bámulni az ajtó résen át. Úgy hagyom nyitva, hogy ne férjen át a szomszéd.


Volt, hogy a szomszéd macska mégis beszökött hozzám, ha sarokba szorítva érezte magát láthatóan félt tőlem. Az én macskáim persze elbújtak.


Azt szeretném elérni ha lehet, hogy a lépcsőházban egymással játszanak. Viszont elég ritkán van találkozó még így az ajtóban is, talán egy héten egyszer. Gondolom a ritka találkozó nem segíti a megszokást.


jan. 13. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Tartsd a lakásodban a macskákat, a lépcsőházban amúgy sem szabad.
jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szervezz nekik egy összejövetelt egy étteremben ahol megbeszélitek a gondjaitokat! De most komolyan erre mit lehetne válaszolni, vagy szeretik egymást vagy nem, ezt te nem erőltetheted, hiába akarod, nem te fogod ezt eldönteni.
jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
A macskák nem haverkodnak idegen macskákkal. Amúgy sem kellene kiengedned a lépcsőházba, az közös terület, nem a te tulajdonod, házirendet jó lenne elolvasni, mielőtt valamelyik szomszéd bejelent a gondnoknak.
jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
3-as, a macskák néha haverkodnak idegen macskákkal, teljesen önként. De még én sem tudom, hogy mi alapján választanak barátokat.
jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jan. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. A macska alapvetően territoriális állat, csak ritka esetekben haverkodnak egymással. Gyakoribb, hogy összeverekednek és vannak ám olyan halálos fertőzések, amikre még oltás sincs.


2. A lépcsőházban ne mókázzanak a macskák, mert valaki kiengedheti őket az utcára vagy mondjuk bánthatják őket. De azt sem szeretik sokan (érthető okokból), ha a macska össze-vissza pisil mindenhova.


3. Legyél tekintettel másokra is és ne engedd ki a macskáidat, a saját biztonságuk érdekében sem!

jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!