Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska alomra szoktatására...

Macska alomra szoktatására megoldás? Sürgős

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, amíg meg nem tanulja hogy alomra járjon, a fürdőszobában tartanám, de ez elég drasztikus megoldásnak tűnik :(


Bérlem a lakást, megengedték a macskát, de semmiképp nem lenne jó ha össze vissza végezné a dolgát mindenhol. És utálja a macskaalmot:( eddig kinti benti volt és sose volt hajlandó alomra menni. Mindig kint végezte a dolgát, ha túl sokáig bent maradt, akkor bármelyik sarokba odacsinált, de az alomba soha se volt hajlandó:(


jan. 18. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi örökbe fogadtunk egy utcán élő kinti macskát, sosem volt bent. Első nap ráraktuk az alomra, elvégezte a dolgát és azóta egyszer se volt ilyen baleset. Talán lehet hogy valami van az alommal ami nem tetszik neki.
jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz először sima földet rakni az alomtálcába, mivel ahhoz van szokva. Ha már rendesen használja, állj át macskaalomra.
jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kiscicánál bevált az a módszer, hogy beletettem az alomba, megfogtam a kis mancsát, és elkezdtem vele kaparni az almot. Ezzel megmutattam neki, hogy az ott van, ott lehet ásni. Első perctől fogva ügyesen használta.


Ha ez nem válik be, akkor ha pl. rossz helyre pisil vagy kakil, bele kell tenni a "termék" egy kis részét az alomba. Nem sokat, épp csak annyit, hogy ő érezze a szagát. Ha pisil, akkor szórj rá az alomból, hogy szívja fel egy kicsit, aztán tedd be és keverd bele az alomtálcába. Így ha te nem is érzed a szagot, ő fogja,megjelölöd,hogy az az ő helye.


Remélem, beválik valamelyik ötlet! :)

jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

+1

Beletettem az alomba,két első lábacskáját fogva kapartattam vele az almot.Egyből megértette.


Ha látod rajta hogy végezné a dolgát tedd az alomba.

Az étele és az alma legyen egymástól távol.

Egyedüli cica?

jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!