Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskások miért szeretik a...

A macskások miért szeretik a cicákat?

Figyelt kérdés

Bevallom kutyás vagyok. De a macskákban sosem látom azt a hűséges, lelkes és odaadó társat/barátot amire egy kutya képes.

A macskákat mindig távolságtartó, hűvös és érzelemmentes (bár néha játékos) állatoknak láttam.


Nem kötözködni akarok, hanem őszintén érdekel a véleményetek. Miért a cicák? :)



jan. 18. 21:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Pont azért, mert távolságtartóak és nem talpnyalóak mint a kutyák. Elvannak magukban míg a kutyával foglalkoznod kell. Társnak/barátnak meg emberi lényt akarok magam mellett tudni, nem egy állatot.
jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Mert olyan mint a nő. Őszinte. Mármint úgy, hogy amíg melegen van, zabálni kap, fizetem a játékait, akkor odabújik, dorombol, néha játszik velem.


De a kutya csicska. Vagy támad.

jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem kötözködni akarsz, de minek kérdezel olyanról értetlenül, amiben sosem volt részed?

Felhomályosítalak, volt kutyám, és némely kutyánál sokkal odaadóbb, hűségesebb, szeretetteljesebb tud lenni egy macska.


De akkor visszuakérdezek, te mit tudsz szeretni egy minden szomszédodat az ugatása miatt idegesítő szaró, büdös bolhafészken, aki összeugrál, összenyal, pusztít, amit tud?


Ennyi.

jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3-as: Már kérdezni sem szabad? Azt hittem arra van ez az oldal...


Ki mondta, hogy nem volt benne részem?

Gyerekkoromban volt apámnak macskája, három is. De semmi vonzót nem láttam bennük sosem.

Most a lakótársamnak van cicája, szintén érdektelen, pedig már 3 hónapja itt lakik.

jan. 18. 21:46
 5/20 anonim válasza:
100%
Nekem volt kutyám is macskám is sőt papagáj, hörcsög stb. Amit mondasz egy nagy általánosítás, mert kutyában is van olyan hozzá érsz kb leharapja a kezed. A macskákra talán az a jó szó, hogy öntörvényűek. Nem úgy mint a kutyák. De lehet őket nagyon is szeretni. A macskánk 15 éves volt mikor elpusztult. Iszonyatosan egy ragaszkodó bújos kis szőrgombolyag volt. Ha báki beteg volt a családba ment bújt dorombolt. Nagyon tudott örülni mikor hazaértünk munkából. Még idősen is imádott játszani. Családtagként szerettük. A mai napig hiányzik.
jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Feketeruhasember ***** válasza:
81%

Én igazából azokat nem értem akik egyik vagy másikat jobban "szeretik".


Alapvetően kezdjük azzal hogy mindkettő akár kutya akár macska egy gyámoltalan ártatlan élőlényről van szó. Én úgy gondolom hogy inkább praktikussági okai kellenek hogy legyenek arra vonatkozóan hogy kinek milyen az életvitele és az alapján válasszon házi kedvencet.


Alapból bugyuta gyökereknek tartom azokat akik állatokkal képesek negatív emberi tulajdonságokat társítani. Mint például amikor néhány ilyen primitív macskás mondja kutyákra hogy "csicska" vagy "nyalizós", de fordítva is totális ostobaság amikor macskákra mondja valaki hogy "önző" vagy "flegma" stb. Ezek mind mind emberi tulajdonságok, negatív emberi tulajdonságok amikhez a háziállatoknak (de bármelyik állatról is legyen szó, akár szelíd, akár vad) semmi, de az ég világon semmi köze, valójában az összes különb nálunk embereknél. Akár kutyáról akár macskáról van szó, alapvetően ösztönösen cselekednek. Egy kutya könnyebben oktatható ez igaz, de amúgy egy macskát is lehet. A fő különbség közöttük hogy bár közös őseik vannak mivel mind a kutyáknak, mind pedig a macskák volt egy közös őse (carnivora) de a fejlődés egy bizonyos szakaszában külön úton fejlődtek tovább.


Könyörgöm: Praktikussági okok mentén válasszatok háziállatot. Ha nem akarod sétálni vinni akkor például azonnal kapásból egy macska sokkal ideálisabb mint egy kutya. Nekem mindkettő volt, kutya is macska is. Meggyőződésem hogy ha a jó gazda gondosságával foglalkoznak velük akkor mindkettő nagyon ragaszkodó és kimutatja a kötődését a maga módján, akár kutya akár macska.

jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

A macskák önálló, méltóságteljes kis szeretetgombócok. Nem kell sétáltatni őket, sokkal kevesebb odafigyelést igényelnek, mint a kutyák. Ugyanúgy tudnak szeretni ők is. Amikor hazajövök a munkából, már az ablakban ül, onnan les, dörgölődzik az üveghez örömében, mikor meglát. Az ölembe kucorodik, dorombol.


Leginkább úgy tudnám megfogalmazni, hogy egy kutya szemében te vagy a főnök, a macskák egyenrangú partnernek tekintik magukat. Én pont ezt (is) imádom bennük.

jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
6-os ebbeb egyertétek veled azt én sem értem, hogy lehet egyiket jobban szeretni. Én nagyon szeretem az állatokat (ok bevallom bogarakat nen de hát ez van) és ugyanúgy imádtam a kutyám mint a macskám, vagy zokogtam mikor a hörcsögeim elpusztultak. Mindegyik kis állat hatalmas szeretet tud adni. Sosem értettem azokat akik kijelentik úgy, hogy nem szeretik a kutyákat vagy a macskákat és sosem volt nekik. Abbab igazad van úgy érdemes választani mire van lehetőséged. De azérz van az élet közbe szól. Pl nekünk a macskánk, kutyánk is mentett állat volt. Nem úgy terveztük épp, de amikor egy szerencsétlen kis jószág szemébe nézel. Újratervezel és hozzá alakítottuk az életünket. Én úgy gondolom, az ember akármilyen állatot tart kötelezze el magát. Mert az az állat egy ártatlan kis élőlény és neki kell gondoskodnia róla akkor is ha öreg és beteg lesz. 5 voltam
jan. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánk hűséges és emberszerető . K8sérget minket, hanyatt fekve forog örömében,ha pl. valahonnan haza jövünk
jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Van kutyám és macskám is, de ezt muszáj leírnom:

A kutya hűsége belemagyarázás, ugyanis amit az ember annak nevez, valójában egy túlélési mechnaizmus a kutyánál: evolúciós maradványa annak, hogy falkában boldogulna jól, egyedül nem biztos, hogy életben maradna. Szóval hogy "bevágódjon", megfeleljen, az náluk alap szükséglet. Vannak kutyafajták, ahol ez a tulajdonság tompább, de valamelyest ott is megvan.

A macska szerintem "őszintébb"( természetesen a kutya sem hazudik, csak a túlélési módszere miatt kevésbe látszik, hogy érez a gazdája iránt). Ha a macska keresi a társaságod, akkor tudhatod, hogy tényleg bír téged, míg a legtöbb kutya könnyen barátkozik, viszont a kötődéshez ennél többre van szüksége - de az meg nem mutatkozik meg átlag körülmények között.

Én szeretem azt is a macskákban, hogy ugyan nevelhetők és taníthatók, de csak akkor csinálnak mindent, ha jónak látják/szórakoztatja őket. Öntudatosabb viselkedés ez szerintem, mint a kutyánál, hogy mindent meg akar csinálni, amit kérsz tőle. (Hangsúlyozom: a viselkedés öntudatosabb, nem az adott állatfaj!). Én pl kifejezetten nem szeretem a kutyákban, ahogy lesunyják a fejüket meg kullognak, ha rajtakapják őket, hogy valami rosszat csinálnak, mert mindig arra gondolok, hogy ha előttem sunnyog a kutya, akkor tudja, hogy amit tett, azt nem volt szabad, de megpróbálja velem elhitetbi, hogy nem is tett semmit. A macska csak telibe le se ...ja hogy nem szabad, de nem vetít.

De nyilván, ez szubjektív, és szerintem amúgy az ember személyiségén is múlik, hogy pozitívnak vagy negatívnak ítéli meg a kutya nonstop társaságigényét vagy a macska függetlenségét.

jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!