Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árt a macskának a sóder alom?

Árt a macskának a sóder alom?

Figyelt kérdés

Házban élünk, és szinte korlátlan mennyiségben áll rendelkezésre sóder, így azt használtuk macska wcnek. Egy ismerősöm ezt látva azt mondta, hogy nem higiénikus, és megbetegedhet tőle a macska, ezért midenképp bolti almot kell használni.

Valahogy nem értem az összefüggést, mert az állat odakinn a természetben is a földbe/homokba kaparja el a végterméket évezredek óta.



jan. 19. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De nem azért, mert nem higiénikus, hanem mert tulajdonképpen kő az egész. Az egy dolog, hogy odakint földbe/homokba, de nem betonba/kavicsokba.

Másrészt meg 0 a nedvszivó/szagmegkötő képessége, tehát ennyi erővel csinálhatá a üres tálcába is.

jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem csodálom, hogy nem érted. A macskának is több esze van nálad, mert a természetben a földbe, homokba pisil, nem pedig a sóderbe.
jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Feketeruhasember ***** válasza:
25%

"

Igen. De nem azért, mert nem higiénikus, hanem mert tulajdonképpen kő az egész. Az egy dolog, hogy odakint földbe/homokba, de nem betonba/kavicsokba.


Másrészt meg 0 a nedvszivó/szagmegkötő képessége, tehát ennyi erővel csinálhatá a üres tálcába is."


Ha bizonyos szemcseméret alatt van, akkor teljesen mindegy hogy "kő" vagy nem a nedvszívó képesség ugyanúgy meg lesz ha elég kicsik a szemcséi. Semmi baja nem lesz tőle az ég világon, ha mégis akkor kérem írja le valaki, az nem válasz hogy "amúgy másba csinálja". Nyilván ha olyan szempontok is számítanak hogy mit tudom én mentaillatú legyen tőle a vizelete akkor persze jobb az amit a boltban vesz az ember és kifejezetten szagtalanít, de ez nem annyira a macskát érdekli mint a gazdáikat.

jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Feketeruhasember ***** válasza:
31%

"Nem csodálom, hogy nem érted. A macskának is több esze van nálad, mert a természetben a földbe, homokba pisil, nem pedig a sóderbe."


Hallod, ez a lekezelő flegma duma amúgy minek? :D

jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

#4:

És a te beszólogatásod a válaszolóknak minek?

jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Uff ház nem mennék be olyan lakásba hol a macska sóderbe ürít 🤢🤮
jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Feketeruhasember ***** válasza:
41%

"És a te beszólogatásod a válaszolóknak minek?"


Én nem a válaszolóknak "szóltam be" hanem egy válaszolónak hívtam fel a figyelmét a modorára, aki teljesen feleslegesen kezdett el gúnyolódni a kérdezőn miközben egy teljesen valid kérdést tett fel. (szerintem)

jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Mindig elcsodálkozok, hogy van lejjebb...
jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Konkrétan egészségügyileg ha rendesen el tudja kaparni a dolgát és rendszeresen tisztítva van, nem árt semmit.
jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3, elég kicsi szemcseméret alatt homoknak hívják, nem sódernek. (Na jó, van a 0-4-es is, de az tulajdonképpen kvázi homok. )
jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!