Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csak akkor eszik a...

Miért csak akkor eszik a macska, ha ott vagyok vele?

Figyelt kérdés
Van egy macskám, ha kirakom elé a kaját, és nem vagyok ott, akkor nem eszik, csak és kizárólag akkor eszik, ha ott vagyok vele. Egyedüli macska, én még a szüleimmel élek, de senki nem bántja, nincs űzgélve, szóval nem értem miért csinálja ezt.

jan. 26. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán éhes macska szereti ezt csinálni
jan. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyám csinálja ezt, csak akkor eszik, ha állok fölötte. Mondhatjuk, hogy nem olyan éhes, de volt olyan, hogy reggel kitettem neki az ételt, de siettem, aztán mikor munka után hazaértem, érintetlen volt, szóval egész nap nem evett. Amint beléptem, rohant enni.


Biztos a szeparációs szorongáshoz van köze.

jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol, hogy azért csinálják egyes macskák, mert így nagyobb biztonságban érzik magukat, a szemében te vigyázol rá, amíg ő eszik. Lényegtelen, hogy nincs veszélyben, neki ez megnyugtató.

Azt mondjuk nem tudom min múlik, nekem egyik macskám se csinált ilyet.

jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"a szemében te vigyázol rá"


Ahha, aztán meg hozza neked az elejtett vadat (egeret, madarat), hogy ne halj éhen, mert a gazdi nem tud olyan jól vadászni, mint én, gondolja macsek úr :)

jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4: Még ha tudná a macska, hogy a szalonnát meg a tálcás szalámit nem az erdő szélén vadásztuk le :D
jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként engem ez nem zavar, mert kis aranyos, csak hamarosan vissza kell mennem Németországba, és valószínűleg az elején kicsit majd megfogja viselni.
jan. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!