Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meleg tésztát lehet adni cicának?

Meleg tésztát lehet adni cicának?

Figyelt kérdés
febr. 4. 17:34
1 2
 1/19 anonim válasza:
87%
Csak langyosan.
febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Alapjában véve a macska ehet főtt, sima, ízesítetlen tésztát. Viszont fontos tudni, hogy a cicák elsősorban húsevő állatok, ezért a szénhidrátban gazdag tészta túlzott fogyasztása nem tesz jót nekik, hiszen ez náluk elhízáshoz és más egyéb betegségek kialakulásához vezethet. Éppen ezért csak módjával szabad adni a macskáknak főtt tésztát.

Másrészt viszont mellőzni kell az ízesített, illetve a szósszal leöntött tésztát fogyasztását, hiszek ezekben sokszor van például hagyma, fokhagyma, laktóztartalmú sajt, chili vagy bors – ezek az ételek viszont bánthatják a macskák gyomrát.

Nem szabad a cicának sem instant tésztát (rament), sem nyers tésztát adni.

febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Egyet értek a második hozzászólóval. Annak ellenére, hogy visszafogott mértékben nem lesz baja a cicának én nem adnék neki. Ahogy kutyának sem.
febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Baja nem lesz tőle, viszont teljesen felesleges. Nem nagyon van benne számára hasznos tápanyag, cserébe hízlal.
febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Enyém a csirkemellre is rázza a lábát,tésztát soha életében még meg se kóstolta.Pedig 10éves.Szerintem hiába adsz neki bármilyen tésztát kb leszarja majd..
febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

"Egyet értek a második hozzászólóval."

Főleg, hogy ChatGPT írta...


Amúgy az enyémnek a pogácsa jól átsült tetejéből néha adtam egy-két csipetet, azt szerette, de szerintem inkább csak a szaga miatt, néha még a frissen kisült kenyér és sütik mellé is odafeküdt, szagolgatta. :D De igazából tésztát nem evett, viszont a főtt krumplit, főtt kukoricát imádta, nem hagyott békén, amíg nem adtam neki. Főtt zöldborsót is megette, de azért nem volt megőrülve.

febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
6, haha, bóknak veszem, de nem élek ilyen dolgokkal még. Cserében mezőgazdasági iskolába jártam és tanultam elég sokat kisállatokról is. 🫶🏻
febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként igaz, amit írtál, butaság nincs benne (ChatGPT sokszor ír butaságot), de akkor úgy mondanám, hogy könyvízű.
febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Azért egy sajt nem méreg nekik, ne hari, én szoktam 1-1 kockát vágni nekik.


Enyém imádta a friss pékárut, pogácsa, natúr kifli, kenyér belseje, reggelente egykét falat mindig hullott neki, de aztán rájöttünk, hogy szegénykém allergiás a búzára, így az általa imádott tökfőzeléket is miatta már csak kukoricaliszttel habarjuk be :D

De ő furcsa szerzemény, mert a nyers zöldséget, gyümölcsöt, aszalt gyümölcsöt, savanyúságokat, savanyú káposztát, olajos magvakat is imádja, szóval lehet, hogy én tévedek, nem macskát hoztam haza az utcáról, hanem valami mutáns nyúlmókust :D :D

febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, a savanyú káposzta is nagy kedvenc.
febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!