Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az én cicáim jóval kisebbek,...

Az én cicáim jóval kisebbek, mint a… bővebben lent?

Figyelt kérdés

Szóval az én másfél éves kandúromat elérték termetben a 8 hónapos cicák (mamám cicái.)


Mielőtt a genetika szóba kerülne, kiemelem, hogy van abból az alomból +1 cicám, aki szintén kisebb a mamámékétól. Bár nőstény, a szintén nőstény tesói is lehagyták, bár nem kifejezetten látványosan, de szerintem egy 20%-kal nagyobbak nála.


Na most nekem az az elméletem, hogy a mamámé:

- csakis kinti cicák

- a legolcsóbb táppal és konzervvel etetik őket


Míg a mieink:

- Inkább bentiek, néha mennek ki

- Gabonamentes, jó minőségű tápot és konzervet (időnként főtt húst) kapnak



Én arra gyanakszom, hogy a hideg ellen védekezve vastagabb a bundájuk, illetve a testfelépítésük. Nyilván a kaja okolható a legjobban, mivel nagyok lesznek a sz@r táptól, de inkább csak hájasabbak, míg a mieink vékonyabbak, izmosabbak.


Én annyira meg voltam győződve arról, hogy a legelső helyen áll a genetika, de úgy veszem észre, hogy a kaja és a tartási körülményeken múlik minden.


Lehet rosszul gondolom, azért írtam ki a kérdést, hogy valaki kijavítson, esetleg hozzátegyen valami értelmeset.


febr. 8. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 macska van, egy 3 és egy 8 éves ivartalan kandúr.

Nem testvérek.

Ugyanazt a jó minőségű ételt kapják, kb. mennyiségre is.

A fiatalabb macska nyurga, izmos, és 4 kilós. Az idősebb - aki ugyanazt eszi, mennyiségre is!! - egy lusta, 6 kilós húsgombóc.

Kijárnak ugyan - bár szintén inkább bentiek -, de a bundájuk télen nekik is megvastagszik. Dúsabb, tömöttebb lesz.


Szóval nem nyert :) De nyilván a tartási körülményeken és az ételen is sok múlik.

febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Mi a kérdés?
febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Én annyira meg voltam győződve arról, hogy a legelső helyen áll a genetika, de úgy veszem észre, hogy a kaja és a tartási körülményeken múlik minden.”


Több dolog együttese. A genetika megad egy elméleti maximumot, majd a tartási körülmények és ki tudja még milyen s mennyi külső és belső tényezőktől függ ,hogy végül eléri-e az állat ezt a maximumot. Gondolj például az emberekre: az utóbbi generációk magasabbak mint az előzőek, de ennek elsősorban egyáltalán nem genetikai okai vannak (ilyen rövid időn belül nem tud ekkora különbség lenni) hanem inkább például a több és jobb kaja. Viszonyt az általánosan tohonyább életmód miatt meg több a sovány és kövér is.


Például a kinti macskák vadászattal kiegészíthetik a tápot, ezért nem biztos ,hogy hiányt szenvednek valamiben csak azért mert önmagában a tápjuk nem lenne elég jó. Lehetnek ilyen-olyan hormonális okok is a háttérben. A több mozgás is beleszólhat. Egymás és idegen macskák közti dominancia is közrejátszhat stb-stb. Sok lehetségesen befolyásoló tényező van s azok közt csak egyik a genetika és a kaja.

Sőt, az igaz ,hogy a testvérek közel állnak egymáshoz, de nem klónok. Véletlenszerű mutációk miatt különböznek s simán lehet ,hogy egyik-másikban pont a mérettel kapcsolatban történt valami kisebb változás.

febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2# A 3. válaszoló értette és tudott is érdemben hozzászólni a témához. Neki ment is a zöld.
febr. 8. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Egy dolog a genetika. Még a testvérek se mindig egyformák. Nekem most van két 3 hónapos macskám, nyilván ugyanazt kapják, amennyit meg tudnak enni, és a nagyságbeli különbség sokkal nagyobb, mint amit az indokol, hogy különböző neműek. A kandúr másfélszer akkora. Az anyjuk is nagyon apró termetű, a kandúrom apja meg talán nagy macska volt.

A kinti macskák feltehetőleg kellő mennyiségű nyers hússal és növényi anyaggal egészítik ki a kajájukat, így hozzájutnak rengeteg olyan vitaminhoz, fehérjéhez, aminosavhoz, meg hasonlókhoz, amiket a te macskáid nélkülöznek, és jó eséllyel minőségi éhezés áll fenn náluk.

Váltogasd a kaját, hogy ami az egyikből hiányzik, az esetleg meglegyen a másikban. És legalább néha adj nekik nyers húst. A farhát például elég olcsó, és jobban szeretik, mint bármi kemény tápot, meg egészségesebb is bármelyiknél.

febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 testvér macska van, ugyanazt a tápot kapják, egy egész nagy, egy egész pici, kettö meg valahol középen, átlagos nagyságú, három nöstény, az egyik közepes kandúr.
febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanazt ették a macskák, az egyik mégis még a 3 kilót se érte el, tisztára törpe volt. A másik 3,5 kiló, a harmadik meg 4,5 kiló. Mindegyik ivartalanított nőstény. Szerintem a termet főleg genetika függvénye.
febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy rohadt nagytestű házi kandúrom van, a doki első ránézésre 6 hónapos korában már felnőttnek hitte. Mindig is benti macska volt, 4 éves, világéletében egészséges, de lusta volt és kicsit dagi is. Utóbbi valószínűleg nem így lenne, ha kijárna, nem csak bent élne. Tehát nem hiszem, hogy az életmódnak bármi köze lenne a testmérethez (nem a súlyhoz), ez genetika. Vagyis olyan értelemben persze lehetne köze, ha súlyosan éheztetve, bántalmazva lenne a cica, beteg lenne stb, ezek nyilván visszavetik a fejlődést, de itt nem erről van szó.
febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két ivartalanított nőstény cicám van akik testvérek. Az egyikük egy zabagép, alig mozog, de mégis a tesója nagyobb és vastagabb kinézetű aki válogatós és sokkal többet mozog.
febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

“így hozzájutnak rengeteg olyan vitaminhoz, fehérjéhez, aminosavhoz, meg hasonlókhoz, amiket a te macskáid nélkülöznek, és jó eséllyel minőségi éhezés áll fenn náluk.”


Ez nem igaz. Az enyémek, mint írtam nem csak tápon élnek, de a táp amit kapnak, remek analitikai összetevőkkel rendelkezik. Míg a mamáim cicái vizezett, ízfokozóval telenyomott alutasakost kapnak. Ha egerésznek is, nem jutnak elegendő tápanyaghoz, vitaminhoz.

febr. 9. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!