Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan válasszak cicát? Bőv.lent

Hogyan válasszak cicát? Bőv.lent

Figyelt kérdés

Van egy cicunk 4 éves lesz idén.

Extrán játékos imádjuk (lekopogom) makk egészséges.

Oltásai rendben vannak, tesztjei is minden okés természetesen ivartalanítás is már réges régen meg volt épp hogy féléves volt.

Panelba lakunk minden is cica biztos de amúgy is övé az egész ház minket csak meg tűr 😂

Szóval végre olyan anyagi helyzetbe vagyunk hogy meg engedhetünk még egy cicut (:

Látjuk rajta hogy sokszor unatkozik meg annyi magára hagyott cica van hogy legszívesebben mindet be fogadnánk 🥹

Viszont menhelyről nem szeretnénk. Ennek egyetlen oka van, a kapcsolattartás, kötelező szerződések, rendszeresen jönnének látogatni meg felmérni a terepet.... Elnézést én megértem hogy bizalmatlanok de amikor megtaláltuk a mi kicsikénket először menhelyről akartunk de már a telefonba olyan szinten lekezelőek voltak és mindent is tudni akartak mintha egy gyermeket fogadnék örökbe...oké tényleg olyan mintha a mi kis gyerkőcünk lenne beszélünk hozzá óvjuk féltjük sokszor nem is macskaként gondolunk rá.

De nekem van egy határ, az pedig az intim szféra. Aza cica akit elakartunk hozni 2 évig még gazdit keresett a miénket meg jofogas hirdetésben találtam ahol érte mentünk beszéltünk párszót hogy még is kik vagyunk mik vagyunk emlékszem lelkesen meseltuk hogy közel 200.000Ft értékben bevasaroltunk neki mindenből is ami felesleges volt mert minden is az övé lett a lakásba :D de újdonsült gazdiként a legjobbat akartuk mindenből. Pedig egy mezei házi cica a mi kis kincsünk.

Szóval beszéltünk hordozóba tettük irány volt a doki és jöttünk is haza többet az életbe nem láttam a tulajt, és nem beszéltünk ez így tökéletes volt. Lehet ez fura de én nem szeretném idegenekkel tartani a kapcsolatot beszámolni mindenről és fogadni az otthonomba hogy ő felmérje a terepet....

Viszont, rengeteg szaporítós hirdetés van fent. Na most mint írtam a mi cicánk makk egészséges és nem akarom hogy bármi baja legyen egy új cica miatt. Oké hogy elviszem azonnal dokihoz de ha ott derül ki hogy fel/fiv pozitív úgy nem vihetem haza vagy egyéb baja van.

Törzskönyvezett fajtiszta cicut nem szeretnénk mert egy állatért elvből nem szeretnénk pénzt adni vagy nem tudom :( sajnálom a sok ártatlan cicust akik gazdira várnak és ajh :( bocsánat de őszintén írom a gondolataimat remélem értitek ...

De annyira nem akarok egy bunkó menhelyessel tartani a kapcsolatot sőt ha kedves akkor se én nem szeretek új emberekkel ismerkedni xd

Tudom hogy nálunk az új cicanak arany élete lenne miénk is úgy el van kenyesztetve havonta csak kajára+vitaminokra 80k fölött fizetünk mindenből csak is a legjobbat kapja amit a doki hagyott jóvá...lehet ez picit beteges de úgy voltunk vele hogy ha vállaljuk az állattartást akkor azt maximálisan jól teljesítsük:/

Nem tudom ki tévő legyek és elnézést ha hosszú lett vagy elírtam valamit telefonról vagyok és sokszor kijavit 😁



febr. 9. 10:01
 1/7 A kérdező kommentje:
*mi tévő
febr. 9. 10:13
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, túlbonyolítod :)

Nálunk az elmúlt 25 évben 6 cica fordult meg. Egyiket valamelyik lányom szedte ki egy csatornából, a másikat én az utcáról, a harmadik a mi teraszunkra támolygott az éhségtől/soványságtól, stb.

Egyik se volt se beteg, de még csak beteges se.

(Természetesen nem egyszerre volt a 6 cica, és volt köztük olyan is, amelyiknek egy kis "gatyába rázás" után kerestem másik, szerető gazdit)

Hamarosan csak úgy potyognak majd az újszülött cicák; bármelyik falusi utcán végig mész, és - némi túlzással -, még fizetnek is érte, csak vigyél belőlük. A facebook is tele van/lesz kölyökmacskákkal.

Válassz egyet, és persze vidd dokihoz, aztán boldog cicás éveket :)

febr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De most mi a kerdes? Menhelyrol nem akarsz, tenysztotol nem akarsz, kizarasos alapon marad az, hogy maganszemelytol hozol el macskat, ahogy a mostanival is tetted.

Annyit mondanek, miutan az en cicam most halt meg leukozisban es rettegek ettol a betegsegtol, ha elhozol egy macskat, azonnal vidd felv,fiv,fip tesztre.

Mondjuk ha pozitiv, abban az esetben nem tudom mi lenne, haza nem viheted, gondolom vissza nem viheted, de remeljuk, hogy negativ es minden oke.

En epp ezert mar csak menhelyrol, szurt macskat leszek hajlando befogadni, mast nem. Maganszemelyekben mar nem bizok, mert igy jartam en is, beteg macskat sikerult osszeszedni sajnos :(

febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 pontosan ez a kérdés hogy ilyen esetben mit tegyek.... Ha pozitív a teszt sehova nem vihetem...
febr. 9. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a macskánkat és a kutyánkat is menhelyről hoztuk.

Oltott, ivartalanított volt mindkettő (a kutya nem végig, mert kölyök volt, mi fejeztük be). A macska tesztelve volt fertőző betegségekre.

Nem jött ki hozzánk a menhelyrőt soha senki. Eleve, mi falun lakunk, ott nincs menhely, kb, 20 km a település, ahol van. Gondolom, nekik is van jobb dolguk, mint átmászkálni hozzánk.

Írtunk egy emailt, leírtuk, hogy mit keresünk, mire gondolunk, ők ajánlottak állatot. A kutya esetén első alkalommal nem hozhattuk el, de a macskáért már hordozóval mentünk.

Az elhozás után olyan 10-12 nappal írtam, hogy minden rendben, köszönjük, küldtem 1-2 képet.

Azóta nem is hallottunk egymásról, nem tartjuk a kapcsolatot, soha nem jöttek, nem érdeklődtek. A macska 7, a kutya 6 éves.

Keress szerintem olyan menhelyt, ahol nem akarnaK házhoz menni. A többségnél nem akarnak, nincs is rá idejük.

febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Őszintén én a környéken végig néztem már szinte mindent de nem találtam ilyen helyet ahonnan nem kellett semmi kötelezettséget vállalni, szerződés, látogatás nélkülit.


Helyileg Miskolc környékén lakunk, te hol találtál ilyen menhelyet?

febr. 9. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerződést nekünk is alá kellett írni, de semmi olyasmi nem volt benne, amit nem tartanék be amúgy is...

Váci menhelyről hoztuk.

febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!