Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Stresszeli a macskát, ha...

Stresszeli a macskát, ha alvás közben simagatjuk?

Figyelt kérdés
Kétszer finoman megsimogattam a barátnőm alvó macskáját, a tarkójától a farka tövéig. Nem mozgattam meg, nem vettem ölbe, simán csak végighúztam a hátán a kezem, amire a macska azonnali dorombolással reagált. Erre a báratnőm rámfördmedt, hogy ne b@szogassam az alvó macskát, mert az stresszeli, és nem tud tőlem aludni.

febr. 11. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha dorombolt nem zavarta. De amúgy inkább hagyd békésen aludni
febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A én macskám kifejezzen élvezi. A szeme csukva, dorombol. Én fáradok el előbb a simogatásban.
febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Enyém kb csak akkor szereti.

Ha fent van, folyton játszik, meg meg kell kergetni, anélkül egy simit se enged 😂

febr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
A macska rengeteget alszik, és ez nem folyamatos mélyalvás, nagyrésze inkább szundi. Amikor látom, hogy nagyon mélyen alszanak (futnak álmukban, a harmadik szemhéjuk is lecsukódva, alatta ugrál a szemük, meg a légzésükön is hallatszik, stb.) olyankor soha nem piszkálom őket, de ha csak szundiznak, akkor szeretik a simit. Olyankor nyugodtan lehet simogatni őket, sőt ölbe venni is. A barátnőd túlreagálta a dolgot.
febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem tetszett volna neki, felkelt volna és arrébb megy.
febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Dehogy stesszeli! A barátnőd egy kicsit túlfélti azt a macskát.
febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem stresszeli
febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

Simán stresszelheti, de inkább azt a szót használnám, hogy zavarhatja. Alapszabály macskával kapcsolatban, hogy akkor simogassuk, ha ő jön simogatásért, ne erőltessük rá. Aztán jönnek a "de miért pisil a perzsaszőnyegre/kanapéra/a cipőkre" meg a "miért agresszív" jeligés kérdések. A zavarás és a stressz nem feltétlenül váltja ki, hogy elmegy onnét.

A másik pedig, már csak azért is, mert a válaszadók közül is ezzel érveltek páron (helytelenül): a dorombolás egyáltalán nem feltétlenül jelenti azt, hogy a macska élvezte! Sok macska dorombol, ha sresszes, ha feszült, ha fél, vagy ha fáj valamilye. Ez egy laikus (szívem szerint azt mondanám, dilettáns) hozzáállás, hogy a macska akkor dorombol, ha jól érzi magát. Ez sokkal összetettebb ennél.

Összességében én nem ajánlom, hogy simogasd az alvó macskát, mert igen, zavarhatja, de azt ennyiből nem lehet megmondani, hogy tényleg zavartad-e. De várd meg inkább, hogy ő kezdeményezze az interakciót.

febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Stresszeli
febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

#6:

TE szereted, ha valaki cseszeget, amikor aludni szeretnél? Ugye, hogy nem. Akkor miről is beszélünk?

febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!