Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tényleg a helyhez...

A macska tényleg a helyhez ragaszkodik inkább, és nem az emberhez?

Figyelt kérdés

febr. 11. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Igaz
febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nem ez a tapasztalatom. Költöztem már macskával én is, ismerős és rokon is, soha nem volt gond belőle. Olyan cicák esetén sem, akik kinti-bentiek. Nem szöktek vissza meg hasonlók, amint megismerték az új helyet elkényelmesedtek újra.
febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Ezt azok terjesztik, akik nem foglakoznak a macskával, csak esetleg épp megtűrik a kertben. Úgy miért ragaszkodna? Hisz nem is ismeri a "gazdáját" ilyen esetben.
febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem igaz.
febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az segít, ha ivartalanítva van a cica? Mert akkor ugye kevésbé akar kijárni.

Sajnos már hallottam egyébként, hogy kinti-benti cica, akit nagyon szerettek, ölelgették is meg minden, költözés után visszaszökött a régi otthonába, és elszaladt a gazdija elől, amikor az visszament érte, hogy elvigye.

febr. 11. 22:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kinti macska, akit maximum naponta kétszer megsimogatnak etetésnél, mihez ragaszkodna?

A benti macskámat le sem tudom vakarni magamról. Költöztem már vele kétszer, soha nem volt gond, aznap estére már megvoltak az új kedvenc helyei az új lakásban. De ami fix, hogy folyamatosan rajtam akar lógni, az ölemben feküdni, akkor is, ha nem fér ide mondjuk az asztaltól, addig szerencsétlenkedik amíg valami tök nyakatekert pozícióban el tud helyezkedni. Este velem alszik mindig. Persze vehetjük úgy is, hogy lehet az ő szemében az ölem is csak egy hely. :D

febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kinti macska leginkább a kajaadó helyhez ragaszkodik, pláne, ha abból áll a dolog, hogy ott enni kap és kész, se simi, se semmi. Amúgy viszont tudnak az emberhez is ragaszkodni, kötődni, tudnak ők is szeretni.
febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kinti macska nehezebben szokja meg az új helyet.
febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Még gyerekkoromban elköltöztek a pár házzal arrébb lakó szomszédaink, viszont a cicát hátrahagyták, ő hozzánk szegődött, élete végéig a mi cicánk volt, nem csavargott el, a nap nagy részében az udvaron aludt vagy télen a házban. Ivaros nőstény volt.
febr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
26%

A macskák olyanok, mint a nők. Nincs náluk feltétlen szeretet. (Leszavazhat az összes gy@kér, én imádom a macskákat).


Egyébként nem hiszem, hogy gond lenne, ha költözöl, és ugyanazokat a feladatokat ellátod az életében, mint eddig.

febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!