Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elkaphatok tőle valamit?

Elkaphatok tőle valamit?

Figyelt kérdés

2 hete van nálam egy kb. 5 hónapos cica. Az utcán kezdett el követni és annyira megsajnáltam hogy befogadtam. Másnap el is vittem oltásra, azt mondták egészségesnek néz ki.

Próbáltam megfürdetni, de nagyon keservesen nyávogott ezért nem akartam tovább kínozni. Amíg nem lesz tiszta addig nem engedem be a szobámba, csak az előszobán tartózkodhat. Naponta 1-2 órát simizem, + a homlokára szoktam puszit adni. Ha van valami betegsége pl férgesség azt elkaphatom tőle így? Nagyon hipochonder vagyok és most olvastam egy kérdést itt, légyszi nyugtassatok meg hogy nem kaptam el


febr. 15. 22:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Kapott féreghajtót de nem tudom az mennyi idő alatt fejti ki a hatását?!
febr. 15. 22:29
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz semmi bajod. Nyugi
febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a féreghajtó elég gyorsan szokott hatni (megöli az aktív férgeket), de (férgesség esetén) meghatározott idő múltán szoktak egy második adagot is adni, hogy az esetlegesen idő közben kikelt petékből lett férgek is elpusztuljanak még azelőtt, hogy újabb petét raknának.


Azért meghatározott idő, mert azután kell, hogy már kikeltek, de azelőtt, hogy petét raknának.


...de, ha férges lenne, annak nyomát nagy valószínűséggel látnád a székletében.


Egyébként a fokhagyma féreghajtó (de nem a macskának, neki méreg(!!!)) - ha nagyon félsz tőle...

Ha lenne is féreg és el is kapnád (feltételezések), azt észrevennéd és tudod kezelni magad, ha szükséges - ettől még nagy bajod nem lenne.

febr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nedves ronggyal "fürdesd", óvatosan. Látványosan koszos, és segítségre szorul? Ha nem, akkor ne aggódj, mert tisztítja magát.


Ösztönösen utálják a vizet, mert nem taszítja a szőrük, hanem beszívja - a vadonban így nagyon hamar meg tudnak fázni, ami akár az életükbe is kerülhet. Érdemes lassan, fokozatosan szoktatni őket (először csak pár centis vízbe tedd be, közben kapjon finom falatokat, hogy szuper élménnyel párosítsa a vizet, és minden alkalommal egy picit több legyen a víz) és persze csak akkor fürdetni, ha muszáj. Például ha belemászott valami olajos vagy hasonló trutyiba, amit nem tud lenyalogatni.


Ha kapott féreghajtót, akkor tuti nincs már férge (már ha egyáltalán volt) - egy férges cicán és az ürülékén jellemzően amúgy is látszik, hogy van-e benne vagy nincs.

febr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Ne símogasd 1-2 órát túl sok

Lehet símogatni de nem órákat

Nem feltétlen egészséges csókolgatni a macskát mivel az a saját nyálával "mosdik" így könnyen elkaphatsz mindenféle bacilust

Semmilyen állatot nem csókolunk meg

febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Volt rá okod, hogy haza vidd? Ne haragudj, de nem szeretem, amikor felkapja valaki más macskáját és hazaviszi.
febr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!