Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért megy vissza a régi...

Miért megy vissza a régi otthonunkba a cica?

Figyelt kérdés

1.5 éves kandúr, nem ivartalanított cica. Kb 2km-re messzebb vittük, vagyis jött velünk. A régi háznál nem él senki.

Három hónapig szépen el volt, aztán egyik napról a másikra vissza ment. Azóta hiába hozom vissza 2-3 nap és megint lelép.

Sokat foglalkozunk vele, Estére nincs bezárva saját kuckoja van.


Bezárva nem szeret lenni.


Ötlet?

Köszönöm előre is :)


febr. 16. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Ötlet?! Hiszen köztudott, hogy a macska a helyhez ragaszkodik, a kutya az emberhez.
febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy, kinti nem ivartalanított macska, le se szar titeket. Az ragaszkodik az emberhez, amelyikkel valóban foglakoznak, azaz BENTI, IVARTALANÍTOTT.
febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Hát márpedig nem csak azzal foglalkoznak aki benti,és ivartalanított!A kintiekkel is ugyan úgy lehet foglalkozni.

Az,hogy valaki bent tartja majdhogynem kínzás,a macskának mivel elvileg SZABAD állat.arra megy ahova akar.

febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Ahogy az első válaszadó írta, a cicák elsősorban a territóriumukhoz ragaszkodnak, tehát a vadászterületükhöz. Ez természetes és normális a ragadozó állatoknál.


Nagyon ritka, hogy egy macska jobban ragaszkodjon egy személyhez ("gazdájához"), mint a területéhez. És nem, ennek semmi köze az ivartalanításhoz meg hogy mennyit "foglalkozol" vele, illetve ahhoz sem, hogy bent tartod-e vagy kint.

febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 The Bing Bang Theory ***** válasza:
90%

Amikor elviszed az új helyre, zárd be minimum 2 de inkább 4 hétre. Így kénytelen megszokni az új helyet, és az lehet az új otthona. Ha már teljesen megszokta a környezetet, otthonosan mozog és meg vannak az állandó helyei ahol pihenhet, akkor lehet próbálkozni kiengedéssel. Ha ismét kóborlás jeleit mutatja, akkor megint be kell zárni, nem szabad hagyni hogy elszokjon a helytől.

A kinti, benti tartással kapcsolatban meg kell próbálnunk kiegyenlíteni a mérleget. A macskákat valóban szabadon célszerű tartani, mint ahogy kutya tartáshoz is mindenképp ajánlott a kert vagy a sétáltatás. De nem szabad túlságosan elengedni őket, más különben nem fogjuk tudni megvédeni őket. Ebben az esetben muszáj bezárni, mivel ha nem tér vissza a régi házból az újba, akkor éhen halhat, hiszen ott nincs senki. És igen, a macskák jó vadászok, de nincs végtelen számú egér, amit megfoghatnak, egyedül nem fog tudni elegendő élelemhez jutni.

Tehát ebben az esetben, az ő érdekében ajánlom a néhány hetes fogságot. Később, ha nem megy messzire, biztonságos a környezet és garantált, hogy visszajön, akkor kiengedhető.

febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet ha bezárod. De a régi házadnál nem volt valami régi rokonod jó emléke a cicának ami miatt vissza szeretne oda menni ?
febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Bezárni ????? Rendeljetek extra észt IQ mert az nektek nincs ! Filózzatok el a témán akkor megjön .
febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Attól mi baj lesz ha bezárja? Bent is foglalkozz hat vele
febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tudom kik terjesztik ezt a macska inkább helyhez ragaszkodik marhaságot, de azoknak sosem volt még macskája.

Engem ha meglát a cicánk, őrülten szalad ki a kapuhoz, és ott dorombol, nyávog, dörgölőzik. Kb mint egy kutya.

De ehhez egy saját, 0 km-es cica kell, akit te neveltél pólyás kora óta.


Azt tudom elképzelni, még jó sok gazdája van a cicádnak kérdező, ha kinti, és őhozzájuk jár el. Őket jobban szereti. :(

Cicáknál vannak ilyen fokozatok.

Engem is nagyon szeret egy bejárós csíkos, de nem én vagyok neki a favorit, mert néha eltűnik hetekre, olyankor szívbajos vagyok, nem-e csapádba ment, kutya, autó, stb. :(

Igen, rizikós a kerten kívülre kijáró cica. :(

febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Epits neki macskabiztos keritest.

[link]

Akkor nincs is bezarva, de megsem tud elmenni. A keritesnel figyelembe kell venni a fakat, ahova felmaszhat, es le tud ugrani a kerites masik oldalan.

Es ivartalanitsd, azonnal.

Megjegyzem a kinti macskakat sokszor elkapjak a rokak es egyeb ragadozok, meg a reti sas is szereti vacsorara, de mar varjakat is lattam macskat enni. Csapatban vadasztak le, es pillanatok alatt megoltek.

Az autokat meg sem emlitem.

febr. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!