Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám nevelni a kiscicáim?

Hogy tudnám nevelni a kiscicáim?

Figyelt kérdés
3 db 4 hónapos kiscica gazdijai vagyunk. Próbálnánk őket nevelni, hogy nem menjenek be bizonyos helyiségekbe, nem másszanak fel az asztalra, és ne verjenek le mindent. Egészen addig nagyon jól viselkednek amíg ott vagyunk. Ahogy el megyünk meg nagyon rosszak. Ha meg látnak mondjuk a szobába, már futnak is ki felé mintha tudnák, hogy rosszat csináltak. Sok mindennel próbálkoztam már. Pozitív és negatív dolgokkal is. Ha a földön játszottak kaptak jutalom falatot, ha a macska játékon ugráltak fel le szintén jutalomba résszesültek. Nem vált be. Aztán próbálkoztam a fenekükre csapni ha rosszat csináltak ez sem vált be. Jött a víz spriccelés. Talán ezzel értem a leg többet. Ha már meg fogom a flakont tudják rosszat csináltak és már mennék is onnan, de ez is csak akkor hatásos, ha ott vagyunk. Mit lehetne még tenni, mert már nagyon kezdünk arra a szintre jutni, hogy inkább ki rakjuk őket az udvarra és csináljanak amit akarnak

febr. 17. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezek kölyökmacskák, nem kutyák, akiket idomítani lehet. Azzal pláne nem érsz semmit, ha rájuk ütsz, nem is értem hogy vagy rá képes. A spriccelés még beválhat, de kicsik még…
febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

A macska nem idomítani való cirkuszi majom. Ha eddig benti cicák voltak, most már ne tedd ki őket az udvarra! Téged sem tettek ki a szüleid, pedig biztosan több gond volt veled, mint a cicákkal. A feneküket meg mit csapkodod? Remélem majd jól lekarmolják a bőrt a csapkodós kezedről!

Inkább keress gyorsan a cicáknak egy felelősségteljes gazdit, te menj el az Obiba és vegyél magadnak egy páfrányt, aztán azt spriccelgetheted!

febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Édes istenem, inkább add oda valakinek, vagy tényleg tedd ki őket... Ezek macskák, és még kicsik is, kurvára nem értik miért csapkodod vagy épp spricceled őket, szerintem neked ez nem való, inkább legyenek kint, és "csináljanak amit akarnak", minthogy folyamat basztasd őket feleslegesen
febr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
ha lány vagy lennék a kiscicád
febr. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Mégis mit vársz egy 4 hónapos? kölyöktől? De most őszitén? Vagy ezek szerint majd a 1,5 éves gyereked sggét is ütöd, amikor valami rosszasságot csinál???


Inkább ajándékozd el őket, nem való neked macska.

febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Legyen elpakolva, ne legyen semmi, amit le tudnak lokni. Diszeket, poharakat, kajat, mittudomen, tessek leszedni, elrakni.

Meg a fuggonyt is nyugodtan fel lehet turni/leszedni, nehogy azon logjanak.

Legyen biztonsagos az a szoba, ahol vannak es annyi.

A macskak mar csak ilyenek, raadasul neked van 3 is, az azert kemeny dio.

De kereshetsz nekik gazdit is.

febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
citrusok, ecet szagát nem szeretik a macskák, citromos illóolajjal bekenheted azokat a helyeket amiket el akarsz kerültetni velük, vagy tehetsz oda lehámozott narancshéjat. Alufóliát teríthetsz le a pultra, asztalra, mert zavarja őket a zizegése
febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm szépen. Ilyen válaszokat szeretnék, ahol ötletet adnak. Sajnos ezek nem váltak be. Az alufóliát játéknak használták és még élvezték is az illóolaj meg fel sem tűnt nekik, mi meg az egész nappaliba éreztük a citrom illatot
febr. 22. 09:25
 9/11 Bögyös Dávid ***** válasza:

Tökéletes a hatodik válasz, legyenek olyan biztonságos helyen, ahol nem tehetnek kárt önmagukban, se semmiben, meg senkiben sem.

Jé, és meg van oldva, minden nyugodt így már!

Amúgy is, elég ideig csináltad a taktikákat? mert nem úgy van, hogy hipp és hopp, és már minden jó, ez hónapok kitartó munkája és ösztönzése lehet akár, úgyhogy próbálkozz kedvesen, jutalmazni őket, ha nem ott vannak, és például ha jól csinálod, akkor mond ugyanezt 2 év után! Segítek: nem fogod tudni akkor, max ha hazudsz majd!

A másik, hogy játszol eleget velük?

Főként a kiscicák igénylik a sok játékot, és ha nincs elég inger, ami leköti őket, tehát semmit már nem tudsz nekik biztosítani, akkor sajnálom, neked nem kell macska!

ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bögyös Dávid ***** válasza:

Hú de rosszul fogalmaztam a felét... Na, szóval jutalmazd őket. Legyen két külömböző hangszined, amiből tudják, hogy jót vagy rosszat csináltak, és az alatt nem az üvöltést értem, hogy amikor rosszat csináltak üvöltve szólalj meg, csak azt, hogy szólaj meg olyan hangon, amit tudod, hogy egy normális helyzetbe nem adnál ki, tehát a kiscicák azt a hangszínt csak akkor halják, ha rájuk szólsz!

És mondom, ne 1 nap után írj, 1 év után mond, hogy nem történt semmi.

Érted egyáltalán azt a szót, hogy türelem?

És mi történt február óta?

ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!