Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a macskám...

Mit csináljak, ha a macskám folyamatosan a fürdőszobai szőnyegre pisil? Szinte csak azt találja be.

Figyelt kérdés

1 éves, ivartalanított kandúrom van. 6 hónaposan vittem el ivartalanítani. Soha, semmilyen szőnyeget nem pisilt vagy kakilt le kölyökkora óta, csak a fürdőszobait eddig. Mivel a fürdőszobában van az alom, és a szőnyeg az alom mellett van egy kicsivel, szerintem azt gondolja, hogy az is wc. Az alom mindig tiszta, naponta kétszer takarítom, öntök bele frisset. A szőnyeg bolyhos, de sosem bír ki egy hetet sem úgy, hogy ne lenne összepisálva. Azt is megfigyeltem, hogy mindig csak egyet, egy picit nyom rá, többet nem. Most ez szándékos jelölgetés? Mit lehet ez ellen tenni?

Volt, mikor a kanapénak az oldalát is teljesen szétkaparta, ilyenkor valahol azt olvastam, hogy a kaparó cuccait/kaparó fát messze kell tenni a bútortól, nem szabad közvetlen mellé, mert azt hiszi, az is arra van. Lehetséges, hogy a szőnyegre is így tekint? Hogy ott a wc-je, ami az övé, megjelölte, ott a szaga, és a szőnyeg mivel közvetlen mellette van? Már elegem van, egyszer az orrát is belenyomtam, de nem használ. Szőnyeg meg kell a fürdőszobába, ha lépek ki a tusolóból, meg hülyén is néz ki anélkül.



febr. 20. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk ugyan ez volt/van is, valaminek a tetejére tedd rá a szőnyeget amikor nem fürdesz, mi a mosógép ajtóra, vagy a fürdőszoba ajtó tetejére tettük..:'D
febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Uristen, nekem biztos nem kene macska. Vidd ki az erdobe es engedd el.
febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Szedd fel a szonyeget..?
febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Én megpróbálnám, hogy nem takarítom naponta kétszer az almot. Az én cicám pl. frissen takarítva nem szereti, jobban preferálja, ha érzi benne a saját szagát. 2 naponta kilapátolom a cuccot, de teljes csere csak úgy kéthetente van. (Jó nagy fedett,

szénszűrős vécé, jól csomósodó alommal.)

febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
A fürdőszoba szőnyeg ígyis úgyis undorító találmány. Dobd ki
febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért van folyton lent a szőnyeg, ha mindig megtalálja? Akaszd fel valahova, gondolom úgyis vizes szokott lenni zuhanyzás után, legalább hamarabb megszárad, higiénikusabb minden szempontból. Akkor max a kőre tud pisálni, de gyanítom, nem fog, ha meg mégis, azt könnyebb felmosni.
febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Fújtam, mostam én is mindennel. Ráhúzta az alomra, ha végzett.

A kádra dobtam napközben.

febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Tedd át az almot máshová, a fürdôszobaajtót meg csukd be.
febr. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, aki írt!


#4 erre már én is gondoltam, hogy ez lehet a baja, és amikor ritkábban takarítottam neki (például 2 naponta, vagy hagytam benne kis pisi nyomot), csak még rosszabb lett. Akkor már be sem ment a wc-be, hanem közvetlen az előtte lévő kis kilépő szőnyegére ürített pisit/kakit, még a padlóra is ment. Nagyon,

nagyon finnyás macska, bent a wc-jében képes egy órán át kaparni amit odarakott. Almot is direkt ezért öntök neki eleget, mert észrevettem, hogy szereti jó mélyen és “”tökéletesen”” elásni. Ha látok benne egyből hurkákat, vagy csomósodott pisit, azt egyből kiveszem.

De valószínűleg úgy lesz, hogy csak akkor terítem majd le, ha fürdök.

febr. 21. 06:11
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csúszásgátlásra vannak szőnyegek a fürdőszobában, nem nagyon nedvesednek. Kilépőnek természetesen nem szőnyeget használunk, mert berohad a nedvességtől egy idő után, büdös, meg mikor hideg vizes, szörnyű érzés fürdés után rajta tapicskolni tiszta lábbal. Műanyag rács, arról lefolyik a víz, és meg is szárad.

Macskaügyileg meg: a macska szag alapján választja ki, hogy hová végzi a dolgát, előbb mindig szaglász. Pl. ha előtte egy vödörben tároltad az alom anyagát, utána az üres vödörbe is belepisil, ha érzi rajta az alom szagát. Most az van berögződve a tiédnek, hogy a szőnyeg neki való pisilőhely. De ha jól befújod valami dezodorral, ami miatt nem fogja érezni az eredeti szagot, az lehet, hogy hatásos lesz, egy próbát megér. (De persze a területjelölés se kizárt. Bár a doboza mellett ez kevésbé valószínű.)

febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!