Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen létezhet?

Ilyen létezhet?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__12582686-mi..


Ez volt a délelőtti kérdésem. Azóta elvittük állatorvoshoz, már kettő halva született kiscicát megszült. Állatorvos megnézte azt mondta jól van a cica, kapott gyógyszert is. Ultrahangot is csinált neki.

Most nem rég meg a nemi szervéből előbukkant egy embrió fej de test nem volt hozzá csak ilyen nyákos valami, ami kijött a fejjel együtt.

Állatorvos nem veszi fel a telefont. Mit tegyek?

Most fekszik a cica, de morog ha a pocijàhoz nyúlok. :( Holnap reggel tudnám újra orvoshoz vinni, rettegek


febr. 24. 18:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A placentát már az elején megszülte
febr. 24. 18:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj egyelőre; valószínűleg kapott olyan gyógyszert, ami a méhösszehúzásokat serkenti. És most kiürül belülről az, ami nem oda való.

Tegyél alá - óvatosan - nedvszívó törülközőket, hogy ne a lucsokban feküdjön.

Enni eszik? Vagy legalább iszik?

febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező.

Nem eszik, nincs étvágya. Egy kicsikét lefetyelt vizet

febr. 24. 18:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, ha most nem eszik. A lényeg, hogy legalább igyon. Most nem tudsz vele mit csinálni, várni kell, hogy mi lesz. Legyetek ott mellette, egy ilyen eset nagyon megviselheti az állatot, megpróbálhat elbújdosni vagy ilyesmi, nehogy eltűnjön. Remélem a mamádat ezek után már sikerül meggyőzni az ivartalanításról!
febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, már ráadta a fejét, amint jobban lesz és megnézte mégegyszer állatorvos már visszük is! Bent van a lakásban egy bélelt karton dobozban, hangosan dorombol és pihenget
febr. 24. 18:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kijárós cica lenne, most ki ne engedjétek! Olyankor tudnak a leginkább eltűnni.
febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Már evett! Nem engedjük ki
febr. 24. 19:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Most nem tudtok mást csinálni, csak várni. Ha kapott gyógyszert, annak idő, míg dolgozik. Holnap azért lényeges visszavinni, hogy meggyőződjenek róla, nem maradt bent semmi a halott kiscicákból, ugyanis az halálosan veszélyes a mamára nézve (ez embernél is így van egyébként, ezért kell vetélés után ellenőrizni, hogy biztos minden távozott-e).

Nem lesz gond szerintem, megtettetek, amit lehetett. És tényleg legyen ivartalanítva, ugyanis ha a felesleges szaporulat nem is érdekelné mamádat, az csak érdekli, hogy a cicája él-e vagy sem, és sajnos amelyiknél van halvaszülés, lehet, hogy legközelebb is úgy lesz...

Drukkolok a cicának, remélem, simán megy minden. Ivartalanítástól ne féljetek, az rutin műtét.

febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával?
febr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az aggódást.

A mamacica viszonylag jobban van szombat óta. Eszik, iszik és almot is használja többször egy nap.

Sajnos még vérzik egy kicsit a nemi szerve, de állatorvos azóta már látta mégegyszer és mondta hogy ilyenkor ez normális és lehet még fog neki kijönni pár dolog.

Igaza lett mert ma reggel mikor ránéztem mellette volt egy burok és egy fejképződmény. :/ De az orvos szerint pár napig még vérezhet. Csak pecsételő vérzése van az se folyamatosan.

Két hét múlva megy ivartalanításra és teljesen benti cica lesz belőle

febr. 26. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!