Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszett a macskám?

Veszett a macskám?

Figyelt kérdés
Ma kb 2 nap után haza jött a nőstény macskám de nagyon fura! Az udvaron volt és mikor felemeltem láttam hogy tiszta kosz az orra meg az álla (ilyen barnás, semleges színű volt) de olyan volt mint a nyál. Utánna behoztam evett egy keveset majd elment a helyére ahol figyelgettem és azt vettem észre hogy mozgatja magától a száját. Mintha rángatózna de mégsem. Ha veszett is mi a teendő? Mivel alig van pénzünk anyukámék nem hajlandóak állat orvosra költeni ha nem adnak be neki oltást meghal? Vagy már amúgy is késő lenne? Segítsetek!

febr. 27. 17:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mostmár úgymond nyugalmi állapotban van és már egyáltalán nem mozog a szája
febr. 27. 17:56
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Mivel kinti, bármi érhette, akár autó is megcsaphatta, lehet mérget evett, átharapta egy kutya stb. Nem gondolnék veszettségre, de nyilván az is benne van a pakliban. Állatorvos nélkül nem biztos, hogy túléli, bármi is a baja.
febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most rendesen eszik is meg minden
febr. 27. 18:02
 4/14 Grimfox ***** válasza:
91%

A veszett állatok idegenkednek a víztől. Nem igazán isznak. Ha a macskád nem iszik, érdemes gyanakodni. A rángatózás lehet valamilyen sérüléstől, vagy irritációtól. Ha nem agresszív, érdemes megnézni az arcát, és a szája környékét. Bagzási időszak van, és ilyenkor elég keményen tudnak pofozkodni, és harapni, ezért egy verekedésből maradó sérülés is okozhatja azt, amit látsz. A veszettségnek van lappangási ideje, addig nincs tünete, két nap nem elég, hogy a tünetei kijöjjenek, de ha a tünetek kijönnek, már nem gyógyítható. Ez emberre is érvényes, ezt jó észben tartani, ha megharapna. Ha megharap, azonnal szükséges a veszettség elleni oltás, még ha nem is vagytok benne biztosak, hogy veszett. Ha a tünetek előjönnek, a halálozási esély 100%.

Ha nagyon nem akartok fizetni, lehet hogy elég, ha felhívod az állatorvost, és megkérdezed, hogy azok a dolgok, amiket megigyelsz a macskán lehetnek e a veszettség tünetei. Így csak akkor kell bevinned, ha az állatorvos is gyanakszik. Viszont akkor nektek is kellhet az oltás.

febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Mi lenne ha elvinnéd állatorvoshoz?

Nem veszett hiszen ennyi idő alatt nem látszana rajta semmi viszont bármi más baja lehet.

Vidd orvoshoz.

febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Merre laktok? Ha nem az ukrán határ mellett (ott mostanában több veszett állat is felbukkant), akkor biztos, hogy nem veszett.
febr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6/6 faluban lakom ahol tény és való van erdős rész de mi kb 300-400m-re lakunk a főuttól
febr. 27. 19:02
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Sokkal valószínűbb hogy megsérült. Nem értem miért nem lehet havi pár ezer forintot félretenni állatorvosra ha valakinek állata van? Persze okostelefonnal mászkálnak amit évente cserélnek...
febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem ha csak megsérült miért ,,rángat’’ a szája. Talán traumatizálva lett? Más elképzelésem nincs.
febr. 27. 19:47
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen eszik, nem veszett, sőt nem is lehet nagy baja, de mindenképp be kellene oltatnod veszettség ellen.

A szája mozoghat akkor is, ha a fogával, az ínyével, vagy a nyelvével történt valami.

febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!